Kłopoty Tesli – producent obniża ceny swoich samochodów

Tesla obniżyła ceny swoich samochód elektrycznych w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Niemczech. Wszystko to podczas gdy firma Elona Muska, zmaga się ze spadającą sprzedażą i nasilającą się wojną cenową pojazdów elektrycznych (EV) – podaje agencja Reutersa.

W niedzielę 21 kwietnia na oficjalnej stronie internetowej Tesli w Chinach zadebiutowały nowe, obniżone ceny. Model 3 potaniał o 14 000 juanów (1930 dolarów) i kosztuje teraz 231 900 juanów (32 000 dolarów). To samo stało się w Niemczech. Firma Elona Muska obniżyła cenę Modelu 3 do 40 990 euro (obniżka o 2 000 euro).

Agencja Reutersa donosi, że obniżki objęły też Stany Zjednoczone. Modele Tesli: Y, X i S potaniały o 2000 dolarów. A to nie koniec ścinania cen. Tesla obniżyła też cenę oprogramowania autonomicznego asystenta kierowcy w USA. Od soboty oprogramowanie kosztuje jedynie 8 000 dolarów — to aż o 4000 dolarów mniej (cena przed obniżką wynosiła  12 000 dolarów). Rzecznik Tesli powiedział, że obniżki cen nastąpiły także w wielu innych krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Zdaje się, że Tesla zmaga się w ostatnim czasie z licznymi trudnościami. Kilka dni temu informowaliśmy, że amerykański producent AV ma zamiar zwolnić 10% swoich pracowników. Z kolei obniżki cen zostały ogłoszone zaraz po tym, jak Tesla poinformowała, że ich globalne dostawy pojazdów w pierwszym kwartale spadły po raz pierwszy od niemal czterech lat.

Akcje Tesli spadły w tym roku już o 40,8%. We wtorek 16 kwietnia kurs akcji osiągnął absolutne minimum (153,75 dolarów). Na chwilę wartość rynkowa spółki spadła poniżej 500 miliardów dolarów.

Źródło: evertiq.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997