Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna bardzo dobrze jest oceniana przez Business Financial Times.

W 2015 roku, w rankingu „Global Free Zones of the Year 2015” została uznana za najlepszą wolną strefę w Europie oraz drugą najlepszą na świecie.

W 2013 roku natomiast, w tym samym rankingu zajęła drugie miejsce w Europie oraz jedenaste na świecie.

Sukces ten nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie i konsekwencja inwestorów, którzy realizują w naszej strefie kolejne, warte już blisko 22 mld złotych projekty inwestycyjne. Zatrudniając 56 tysięcy pracowników wydatnie przyczyniają się do rozwoju naszego regionu

W 2014 roku Business Financial Times wyróżnił Katowicką Strefę jako idealne miejsce dla inwestycji firm z branży motoryzacyjnej.

Podczas Gali Nagród dla Zagranicznych Inwestorów, która odbyła się 17 października 2013 roku w hotelu Intercontinental w Warszawie, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została uznana za najlepszą strefę ekonomiczną za wyjątkowe osiągnięcia w pozyskiwaniu inwestycji zagranicznych.

Województwo Śląskie, na terenie którego funkcjonuje Katowicka SSE jest najbardziej atrakcyjnym inwestycyjnie regionem Polski (wg raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową  „Atrakcyjność Inwestycyjna Województw i Podregionów Polski 2015”).

Nasi Inwestorzy także otrzymują liczne prestiżowe wyróżnienia i nagrody:

W 2009 roku TRW Polska w Częstochowie, zostało uhonorowane nagrodą  „Tego, który zmienia polski przemysł”, przyznawaną przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. Członek Zarządu TRW Polska – Krzysztof Szwedkowicz, który w Warszawskim hotelu Sheraton, odebrał nagrodę w imieniu spółki, stwierdził: „Fakt, że znajdujemy się w strefie oznacza, że możemy przeznaczać większą część środków finansowych na rozwijanie nowych technologii ,w przeciwnym razie  prawdopodobnie duża część nowych projektów nie znalazła by się u nas. Ma to istotny wpływ na naszą pozycje w Grupie tym samym na przyszłość naszych fabryk w Polsce. Jestem bardzo zadowolony z posiadanych  kadr pracowniczych , szczególnie wysoko oceniam kadrę inżynierską. Miarą powodzenia interesów firmy TRW w naszym kraju jest również to ,że zrealizowane inwestycje są dwukrotnie większe od planowanych ,a liczba miejsc pracy o kilkaset większa. Swój udział w naszym sukcesie ma też Katowicka Strefa ,wysoko cenimy profesjonalizm i rzetelność jej pracowników”. TRW Polska dostało pozwolenie na działalność w Katowickiej strefie w 2006, część pomocy publicznej przeznaczona jest na rozwój centrum badawczo-rozwojowego.

Zakład General Motors Manufacturing Poland w Giwicach został w 2011 roku najbardziej efektywną fabryką koncernu w Europie. Taki właśnie wynik przyniósł zakończony w 2011 roku audyt przeprowadzony przez General Motors w siedmiu swych europejskich fabrykach (sprawdzane były standardy zarządzania produkcją).

Źródło: www.ksse.com.pl