Jeep Cherokee dojechał do mety – koniec produkcji

Koniec tygodnia – koniec produkcji. Wydaje się, że pod koniec tygodnia wielu producentów podaje nam smutne informacje. Tym razem smutną wiadomość podał nam Jeep, który kończy produkcję modelu Cherokee, znanego również jako Liberty.

Czy to problem, czy zamierzona strategia? To już jest w sferze domysłów. Grupa Chryslera zatrzymała produkcję tego ciekawego SUV-a w fabryce w Toledo. Jeep Cherokee/Liberty prawdopodobnie nie będzie już produkowany w obecnej wersji.

Wydaje się, że Chrysler to zaplanował i nie kryje się za tym żaden problem czy coś negatywnego. Jeep Cherokee obecnej generacji po prostu zostanie zepchnięty na boczny tor, a jego miejsce zastąpi kolejna generacja. Kiedy to nastąpi? Tego na razie nie wiemy.

Jak donosi serwis Carscoop, w zeszłym roku Chrysler zainwestował 1,4 mld. euro (1,7 mld dolarów) w modernizację fabryki w Toledo, zatrudnił drugą zmianę pracowników – około 1000 osób – a wszystko po to, by przygotować się do stworzenia i produkcji nowego modelu Cherokee.

Informacje na temat nowego modelu są szczątkowe, ale wiadomo, że nowy Jeep Cherokee będzie bazował na rozszerzonej platformie CUSW (Compact U.S. Wide), która obecnie gości w modelu Dodge Dart, a pierwotnie była fundamentem dla Alfy Romeo Giulietta.

Swoją drogą co to za czasy, aby platforma z niewielkiego kompaktu pasowała do dużego i niegdyś poważnie terenowego auta typu SUV. Ponadto ta sama platforma zasili Chryslera 200 nowej generacji w nadwoziu sedan i Coupe.

Money.pl, AutoCentrum.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997