Luty 2013: Rynek nowych aut we Francji nadal traci

Jak wynika ze wstępnych danych stowarzyszenia branżowego CCFA, rynek nowych samochodów osobowych we Francji zanotował w lutym bieżącego roku 143 300 rejestracji. To mniej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej o 12,1% lub o 7,7% przy uwzględnieniu efektu kalendarzowego.
Przypomnijmy, że w styczniu 2013 rynek nowych samochodów osobowych we Francji osiągnął wynik na poziomie niecałych 125 000 rejestracji, a więc aż o 15% mniej niż rok wcześniej. W perspektywie krótkookresowej trudno jest spodziewać się zmiany negatywnego trendu sprzedaży nad Sekwaną tym bardziej, że słaba koniunktura w salonach dealerskich wydaje się być w pierwszej kolejności następstwem ogólnej sytuacji ekonomicznej w kraju.

Już w całym roku kalendarzowym 2012 nastąpiło wyraźna korekta trendów rynkowych na rynku francuskim: przypomnijmy, że w przeciwieństwie do kilku lat poprzedzających w roku 2012 nie wprowadzono odgórnie żadnych dodatkowych mechanizmów mających na celu stymulowanie popytu na nowe samochody we Francji.
IBRM Samar, Autor Rafał Żaglewski


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997