Indyjskie zaangażowanie Magneti Marelli

Samvardhana Motherson International Ltd (SMIL) i Magneti Marelli Spa podpisały umowę joint venture z udziałami 50/50 dotyczącą amortyzatorów dla sektora motoryzacyjnego.

SMIL nabył połowę udziałów w spółce Magneti Marelli Shock Absorbers India Private Limited. Spółka będzie się opierać na dotychczasowej działalności i know-how Magneti Marelli w sektorze amortyzatorów.

SMIL i Magneti Marelli posiadają już w Indiach inną, odnoszącą sukcesy spółkę joint venture, która od 2008 r. zajmuje się oświetleniem, kolektorami ssącymi i mechanizmami pedałów.

Nowopowstała spółka będzie wsparciem dla istniejącej już fabryki amortyzatorów Magneti Marelli w Chakan w dystrykcie Pune (Indie), dzięki nowej technologii produkcji i automatyzacji.

Spółka skorzysta także z globalnego zasięgu działalności produkcyjnej i handlowej Magneti Marelli w sektorze amortyzatorów, jak również z wielu rozwiązań technologicznych takich, jak Full Displacement Valve, Frequency Dependent Dual Stage oraz Digressive Curve Valving, które mają na celu osiągnięcie dobrych wyników w kwestii komfortu, a także hałasu, drgań i uciążliwości jazdy (NVH).

Dodatkowo, spółka będzie współdziałać z Sintered Metal Components, istniejącą firmą grupy Samvardhana Motherson, nabytą w 2012 r. Przedsiębiorstwo joint venture będzie miało dostęp do specjalistycznej wiedzy i możliwości SMG na polu obróbki metalu, inżynierii i projektowania oraz rozwiązań informatycznych.

SMIL do tej pory kupił: producenta lusterek Visiocorp (obecnie pod nazwą Samvardhana Motherson Reflectec) w roku 2009 oraz Peguform (obecnie pod nazwą Samvardhana Motherson Peguform) w roku 2011. Obydwie firmy zakupiono przy współpracy z flagową spółką grupy Motherson Sumi Systems Limited (MSSL).

Samvardhana Motherson International Limited (SMIL) jest główną firmą holdingu Samvardhana Motherson (SMG). SMG jest ukierunkowaną globalną grupą, nastawioną na dostarczanie innowacyjnych produktów, usług i rozwiązań. Z obrotem rzędu 6,1 mld USD w latach 2013-2014, grupa zaopatruje wszystkich znaczących producentów samochodów na świecie. Grupa posiada ponad 150 zakładów produkcyjnych wspieranych przez centra projektowe i biura obsługi rozmieszczone w ponad 25 państwach. Oferta produktów grupy z branży motoryzacyjnej obejmuje m.in. oświetlenie, lusterka wsteczne, części plastikowe, części gumowe, kolektory ssące, klimatyzację. Grupa inwestuje w technologie, które zapewniają wsparcie produkcji, w tym oprogramowanie, urządzenia, usługi inżynieryjne dla produkcji motoryzacyjnej.

źródło: Magneti Marelli

AUTOR:  WNP.PL (AG)