Hutchinson buduje dużą fabrykę koło Dębicy i jest zainteresowany dalszymi inwestycjami

Pod Dębicą powstaje fabryka, która ma zatrudniać do 1000 pracowników

Hutchinson właśnie buduje za 160 mln zł swoją fabryką na terenach przyległych do Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zawadzie. Produkcję planuje się rozpocząć w sierpniu br., tymczasem władze firmy już wyrażają zainteresowanie poszerzeniem współpracy z władzami Gminy Dębica.

Cyrille Perea, Dyrektor Przemysłowy Hutchinson Europe, wraz z przedstawicielami tych firm, z którymi Hutchinson współpracuje, spotkał się z wójtem Gminy Dębica Stanisławem Rokoszem, Markiem Mikrutem – zastępcą wójta i Pawłem Wolickim – doradcą Wójta ds.Rozwoju Gospodarczego oraz Władysławem Gazdą, kierownikiem Referatu Gospodarki Przestrzennej, Budownictwa i Gospodarki Komunalnej.

Przedmiotem spotkania był pomysł dalszego inwestowania w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Zawadzie i wybudowania drugiej fabryki, w której produkowano by podzespoły do klimatyzatorów. Tymczasem wskazano kilka alternatywnych lokalizacji dla tej inwestycji.

Hutchinson jest grupą o światowym formacie, liderem w branży samochodowej, przemysłowej, lotniczej i produktów powszechnego użytku. Należy do chemicznej gałęzi grupy Total. Istnieje od 160 lat i działa w 23 krajach i 96 fabrykach rozmieszczonych na pięciu kontynentach,

W nowo budowanej fabryce Hutchinsona pod Dębicą ma znaleźć zatrudnienie do 1000 pracowników.

Źródło: www.nowiny24.pl