System rozpoznawania gestów 3D Delphi zdobywa nagrodę PACE Innovation Partnership Award

Zespół Delphi-BMW, który wprowadził system rozpoznawania gestów 3D w najnowszym BMW serii 7, został uhonorowany nagrodą Partnerstwa Na Rzecz Innowacji PACE (Automotive News PACE Innovation Partnership Award).

Nagrodę w imieniu BMW odebrał Heiko Göing, dyrektor HMI d/s koncepcji, gestów, sterowania dotykowego, audio – a zespół Delphi reprezentował Lee Bauer, wiceprezes Delphi Infotainment Driver Interface.

Sędziowie PACE doskonale rozumieją jak kluczowa jest kooperacja pomiędzy dostawcą a producentem oryginalnego wyposażenia samochodu (OEM). Stąd też decyzja o wyróżnieniu współpracy marek Delphi oraz BMW jako przykładu najlepszych praktyk w branży motoryzacyjnej dotyczących wypracowania innowacji.

Co warto podkreślić, niezależny zespół jury wybiera do konkursu tylko tych producentów, w przypadku których połączone wysiłki generują unikalną wartość w zakresie wejścia na rynki strategiczne, konkurencyjności terminów w procesie komercjalizacji produktu czy opracowania procesu innowacyjności u ich dostawcy.

Zespół inżynierów Delphi z krakowskiego Centrum Technicznego brał udział w pracach nad systemem sterowania gestami już od fazy koncepcyjnej, następnie w etapie rozwojowym, implementacyjnym i wreszcie weryfikacyjnym. Funkcja rozpoznawania gestów jest wbudowana w moduł dachowy, który jest produkowany w fabryce Delphi w Gdańsku.

Źródło: www.autoexpert.pl