Historia Polskiej (i nie tylko) Motoryzacji…IX Międzynarodowy Świętokrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych

W dniach 30 sierpnia – 1 września br., odbyła się kolejna, już dziewiąta odsłona rajdu. Organizatorem był Ryszard Krzystofik, przedsiębiorca, społecznik, regionalista a zarazem miłośnik starej motoryzacji. W rajdzie udział wzięło 41 załóg: z Niemiec, Ukrainy i Polski. Było wiele konkurencji, zwiedzanie regionu i w ogóle dobra zabawa.

Na zaproszenie organizatora, w wydarzeniu udział wzięli również przedstawiciele Polskiej Izby Motoryzacji. Dzień pierwszy to Memoriał imienia Ryszarda Mikurdy, nieżyjącego już dziennikarza Ziemi Kieleckiej, miłośnika, pasjonata marki SHL. Na torze sportowym w Miedzianej Górze odbyły się próby sprawnościowe, technika jazdy, parkowanie równoległe – dojazd do ściany. Sobota to ciąg dalszy prób sprawnościowych, ale i zwiedzanie regionu. Specjalnie dobraną trasą, obfitującą w liczne ciekawostki krajoznawcze, uczestnicy dotarli do Jędrzejowa gdzie zwiedzali Klasztor Cystersów. Sobota to także konkurs elegancji pod Patronatem i o Puchar Burmistrza Miasta Morawica. Zwycięzcą okazał się Ford T z 1914 roku należący do Agaty i Roberta Hendzel.

Ostatni dzień rajdu to zwiedzanie Ogrodu Botanicznego w Kielcach i powrót do domów. Organizatorowi gratulujemy organizacji wyśmienitej imprezy motoryzacyjnej, uczestnikom wytrwałości i zapału (uff! – było bardzo ciepło) i do zobaczenia za rok!

Z pozdrowieniami,

 Tomasz Szydlak, Ekspert PIM