Grupa GEFCO wspiera PSA w Maroku

GEFCO realizuje na zlecenie Grupy PSA transport wagonów z Francji do Maroka. Łącznie dostarczonych zostanie 47 platform do przewozu samochodów, które będą wykorzystywane przez nową fabrykę francuskiego koncernu motoryzacyjnego w mieście Kenitra. Realizacja zlecenia potrwa do końca 2019 roku.

Grupa GEFCO, wykorzystując swoje doświadczenie w logistyce dla branży motoryzacyjnej oraz transporcie multimodalnym, dostarczy 47 wagonów z portu Saint-Nazaire we Francji do marokańskiego portu w Tangerze. Zlecenie jest realizowane dla Grupy PSA, wieloletniego klienta GEFCO. Pierwsze platformy przetransportowano w grudniu 2018 roku, zaś pozostałe 45 wagonów zostanie dostarczonych do końca 2019 roku. Będą one wykorzystywane do przewozu pojazdów gotowych na trasie z Kenitry, gdzie powstaje nowy zakład Grupy PSA, do Tangeru. Sprawny transport kolejowy pomoże Grupie PSA w realizacji celów produkcyjnych nowej fabryki. W tym roku z linii produkcyjnej w Maroku ma zjechać 100 tys. pojazdów, a od 2020 r. docelowo będzie to 200 tys. samochodów.

Wsparcie rozwoju Grupy PSA w Maroku

Ścisła współpraca zespołów GEFCO na całym świecie pozwoliła na sprawną realizację tego złożonego zlecenia na każdym jego etapie: transport wagonów z portu Saint-Nazaire we Francji, modernizację i adaptację platform, ich załadunek na statek i dostarczanie do portu w Tangerze. Wagony będą obsługiwane przez marokańskie koleje państwowe (Moroccan National Railways Office – ONCF) i posłużą do transportu pojazdów gotowych z fabryki Grupy PSA w Kenitrze do Tangeru, skąd następnie trafią do Europy.

– Jest nam bardzo miło, że Grupa PSA ponownie zaufała GEFCO i powierzyła nam ten wyjątkowy projekt. Jesteśmy przekonani, że nasza wiedza i doświadczenie pozwolą nam na realizację tego zlecenia z sukcesem. Cieszymy się, że możemy wspierać rozwój kluczowego klienta naszej firmy – powiedziała Anne Lambusson, Wiceprezes GEFCO ds. obsługi Grupy PSA.

Umocnienie wiodącej pozycji GEFCO w Afryce

Realizowany projekt pomoże w rozwoju Grupy PSA w Maroku oraz szerzej w Afryce. Producent samochodów planuje utworzyć w Kentirze swój centralny ośrodek przemysłowy i jest w trakcie tworzenia nowych struktur.

Współpraca z Grupą PSA wzmocni również pozycję Grupy GEFCO w Maroku. W styczniu 2018 r. spółka ogłosiła przejęcie firmy GLT, specjalizującej się w usługach transportowych na trasie Europa-Maroko i będącej również wiodącym operatorem przejścia między Algeciras a Tangerem. Obecnie GEFCO Maroko jest krajowym liderem w sektorze logistyki i przewiduje w najbliższym czasie podwojenie liczby pracowników w celu utrzymania tempa rozwoju.

O Grupie GEFCO

Grupa GEFCO jest europejskim liderem logistyki dla branży motoryzacyjnej i jednym z dziesięciu największych na świecie partnerów w zakresie rozwiązań multimodalnych w łańcuchu dostaw. W oparciu o 70-letnie doświadczenie oraz zespół 11 000 pracowników, GEFCO projektuje inteligentne i elastyczne rozwiązania łańcucha dostaw w różnych sektorach przemysłu. Grupa działa w 47 krajach, posiada ponad 300 placówek oraz sieć partnerów o globalnym zasięgu. W 2017 r. obroty Grupy GEFCO wyniosły 4,4 mld euro.

www.gefco.net

 

KONTAKT DLA MEDIÓW

MICHAŁ PEŁCZYŃSKI

Weber Shandwick

tel.: +48 691 745 292

michal.pelczynski@webershandwick.pl

ALEKSANDRA MAJCHRZAK

Weber Shandwick

tel.: +48 691 745 293

aleksandra.majchrzak@webershandwick.pl