Groclin przejmie crtlCAD za 2 mln zł

CADM Automotive – spółka zależna Groclinu – zawarł umowę kupna 100 proc. udziałów w firmie specjalizującej się w projektowaniu komponentów do aut. We wtorek rano notowania Groclinu rosną o 3 proc.

– Zamknięcie transakcji planowane jest na początek października 2017 r. Dzięki transakcji nastąpi zwiększenie portfolio klientów grupy kapitałowej Groclin w segmencie inżynieryjnym. Projektanci crtlCAD współpracowali z takimi koncernami, jak: Alpine, Audi, AMG, BMW, Daimler, Dacia, Peugeot, Porsche, Renault i Volkswagen – czytamy w komunikacie.

Groclin oczekuje, że ctrlCAD wygeneruje 2 mln zł przychodów w 2017 r., a wynik EBITDA na zakończenie 2017 r. powinien zamknąć się kwotą około 500 tys. zł.

– Akwizycja ctrlCAD nie tylko stworzy efekt synergii, ale to sytuacja win-win dla obu podmiotów. Inżynierowie ctrlCAD będą rozwijać swoje projekty korzystając z siły, doświadczenia i marki większego gracza jakim jest CADM Automotive. Z kolei CADM zyskuje zespół inżynierski z bogatym portfolio, silnym zapleczem projektowym, pozwalającym na realizację nowych zleceń oraz istotnie zwiększającym ofertę produktową, w szczególności związaną z projektowaniem zderzaków – powiedział prezes CADM Automotive i wiceprezes Groclin Group Michał Laska, cytowany w komunikacie.

Chciałbym w tym roku zamknąć temat sprzedaży segmentu poszyć, a pozyskane środki przeznaczyć na spłatę zadłużenia oraz kolejne przejęcia wzmacniające CADM. Wraz z Michałem Laską uważamy, że kierowana przez niego spółka powinna w jak najszybszym czasie organicznie i poprzez przejęcia osiągać 100 mln zł przychodów. Produkcja poszyć jest bezpośrednio skorelowana z liczbą sprzedanych aut, popyt na inżynierów i projektantów jest z roku na rok większy i w najbliższych latach będzie stale rósł. Dlatego zdecydowaliśmy się także na otwarcie nowego biura w Monachium” – dodał prezes Groclinu Andre Gerstner.

Nabycie praw do udziałów w ctrlCAD uzależnione jest od spełnienia warunków zawieszających, które powinny zostać zrealizowane na początku października 2017 r.

ctrlCAD specjalizuje się w projektach komponentów, modułów oraz systemów dla przemysłu motoryzacyjnego w zakresie wykończenia wnętrz, systemów nagłaśniających, karoserii oraz zderzaków.

CADM Automotive wykonuje profesjonalne usługi projektowe dla producentów oryginalnego wyposażenia – głównie w branży automotive, kolejowej i lotniczej. Główne obszary działalności to wykończenie wnętrza – w tym fotele, pokrowce, konsole środkowe, listwy drzwiowe i deski rozdzielczej. CADM Automotive dostarcza również klientom projekty systemów uszczelniających, układów wydechowych i systemów oświetleniowych. Od 2016 r. CADM Automotive wchodzi w skład Groclin Group.

Podstawowym przedmiotem działalności Groclinu jest produkcja siedzeń samochodowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 260,75 mln zł w 2016 r.

Źródło: www.wiadomosci.stockwatch.pl