GM ogłasza zysk kwartalny

Firma General Motors Company ogłosiła zysk netto za II kwartał roku przypadający na posiadaczy akcji zwykłych w wysokości 1,2 mld USD (0,75 USD na akcję).
W II kwartale 2013 roku przychody netto wyniosły 39,1 mld USD, w porównaniu do 37,6 mld USD uzyskanych rok wcześniej. Skorygowany EBIT wyniósł 2,3 mld USD w II kwartale br. (2,1 mld USD w II kw, 2012 r.).

– Nadal osiągamy dobre wyniki w USA i Chinach, czyli na dwóch najważniejszych rynkach zbytu na świecie, powiedział Dan Akerson, szef GM. – Odnotowaliśmy dalszą poprawę naszej działalności w Europie i dobre wyniki naszych globalnych marek Chevrolet i Cadillac. Do końca tego roku zamierzamy skupić się na pozyskiwaniu nowych klientów.

W rozbiciu na poszczególne regiony:
– GM North America (GMNA) ogłosiło skorygowany EBIT w wysokości 2 mld USD (1,9 mld USD rok temu).
– GM Europe (GME): strata EBIT w wysokości 0,1 mld USD (-0,4 mld USD).
– GM International Operations (GMIO) ogłosiło skorygowany EBIT w wysokości 0,2 mld USD (0,6 mld USD).
– GM South America (GMSA): EBIT 0,1 mld USD (0 mld USD).

Zysk przed opodatkowaniem GM Financial wyniósł 0,3 mld USD w porównaniu z 0,2 mld USD uzyskanymi w II kw. roku 2012.

W omawianym okresie, przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej z części motoryzacyjnej wyniosły 4,5 mld USD, a wolne środki pieniężne z części motoryzacyjnej: 2,6 mld USD. GM zakończyło ten kwartał płynnością osiągniętą na działalności motoryzacyjnej w wysokości 34,8 mld USD. Środki pieniężne z działalności motoryzacyjnej oraz aktywa finansowe dostępne do sprzedaży wyniosły 24,2 mld USD (24,3 mld USD na koniec I kwartału roku).

– Dobre wyniki uzyskane w tym kwartale to zasługa atrakcyjnych produktów, takich jak Cadillac ATS, Chevrolet Impala i Opel Mokka, powiedział Dan Ammann, wiceprezes i dyrektor finansowy GM.

źródło: GM

AUTOR: WNP.PL (AG)