GM Korea wyprodukuje kolejne elektryczne auto

General Motors planuje produkcję nowej generacji samochodów elektrycznych w Korei Południowej.
Sergio Rocha, prezes GM Korea, nie podał terminu rozpoczęcia produkcji nowego pojazdu. Powiedział jednak, że będzie to całkowicie nowy projekt, w przeciwieństwie do modelu Spark EV, który oparty został na istniejącej konstrukcji z napędem konwencjonalnym.

Baterie do nowego pojazdu, produkowanego w zakładzie GM w Bupyeong, niedaleko Seulu, dostarczy LG Chem Ltd. GM Korea dostarcza ponad 40% pojazdów Chevroleta, a specjalizuje się w samochodach małych i średnich: Aveo, Trax, Captiva i Malibu.

Pojazdy elektryczne, takie jak Chevrolet Volt/Opel Ampera czy Nissan Leaf, jeśli mają być bardziej popularne, muszą przezwyciężyć bariery takie jak: ograniczony zasięg jazdy, ubogaa infrastruktura ładowania i wysokie ceny.

Szef GM Dan Akerson mówił kilka tygodni temu, że jego firma rozwija projekty dwóch nowych pojazdów elektrycznych o zasięgach: 160 i 320 km.
GM Korea rozpoczęła w tym miesiącu produkcję elektrycznego Sparka EV. Pojazd na początek trafi na rynek USA, zaś rozpoczęcie sprzedaży w Korei Południowej i Europie planowane jest na drugą połowę roku.

źródło: Automotive News, Reuters
AUTOR:  WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997