GM chce sprzedać fabrykę przekładni w Strasburgu

Amerykański koncern negocjuje tę transakcję z belgijską firmą Punch Metals, która w tym francuskim zakładzie zamierza produkować przekładnie na zlecenie niemieckiego koncernu ZF.

– W najlepszym scenariuszu transakcja zostanie zawarta do końca roku – zapowiedział w ostatni piątek rzecznik GM. Fabryka w Strasburgu zatrudnia 1000 osób i produkuje automatyczne skrzynie biegów na eksport, głównie do USA.

GM już drugi raz w ciągu trzech ostatnich lat będzie się rozstawać z francuską fabryką. W czasie reorganizacji amerykańskiego koncernu w 2009 r. fabryka w Strasburgu nie została włączona do „nowego” GM i miała zostać sprzedana. Jednak potem „nowy” GM zmienił zdanie i przejął fabrykę. Jednak teraz znowu się jej pozbywa.

Amerykański koncern zapowiedział, że umowy o pracę w fabryce w Strasburgu nie zmienią się po przejęciu przez belgijską firmę Punch Metals.

Do 2014 r. zakład ma realizować podpisane już kontrakty z GM. A od 2015 r. do końca 2021 r. Punch zamierza produkować w Strasburgu nowe 8-biegowe automatyczne przekładnie na zlecenie niemieckiego koncernu ZF.

Tekst pochodzi z serwisu Wyborcza.biz, qub, AFP


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997