Gigant planuje zwolnienia. „Sytuacja jest krytyczna”

Volkswagen przygotowuje swoich pracowników na redukcję zatrudnienia – pisze portal tygodnika „Zeit”. – Za mało zamówień i zbyt wysokie koszty: VW nie jest już konkurencyjny – twierdzi szef marki Thomas Schaefer. – Sytuacja jest bardzo krytyczna – powiedział na spotkaniu z przedstawicielami związku IG Metall.

– Napływające zamówienia, szczególnie na samochody elektryczne, są poniżej oczekiwań. Z wieloma dotychczasowymi strukturami, procesami i kosztami VW nie jest już konkurencyjny jako marka – powiedział Schaefer.

– Nie może być tak dalej, nie można się obejść bez zauważalnych cięć. Musimy zająć się krytycznymi kwestiami, w tym personelem – mówił.

Plan oszczędnościowy

Zarząd i rada zakładowa negocjują obecnie program zwiększenia efektywności, który ma przynieść łącznie dziesięć miliardów euro. Jak wynika z komunikatu Schaefera zamieszczonego w firmowym intranecie, żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

„Oliver Blume, dyrektor generalny Volkswagen Group, postawił sobie za cel osiągnięcie rentowności na poziomie 10 procent do 2027 r., a podstawowa marka Volkswagen ma osiągnąć rentowność na poziomie 6,5 procent do 2026 r. Zysk operacyjny ma wzrosnąć o dziesięć miliardów euro” – pisze „Zeit”.

Źródło: www.evertiq.pl

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997