no adverts for now
Strona główna AUTOMOTIVE Fuzja Peugeota i Fiata. Znamy nazwę nowego giganta motoryzacyjnego

Fuzja Peugeota i Fiata. Znamy nazwę nowego giganta motoryzacyjnego

Nie wpłynie to na nazwy i symbole stosowane przez poszczególne marki składowe – ogłosiły spółki.

Stellantis pochodzi od łacińskiego czasownika oznaczającego "lśnić jak gwiazda"

PSA + FCA = Stellantis

Według informacji przekazanej przez firmy nazwa Stellantis ma się wywodzić od łacińskiego czasownika „stello, stellare”, oznaczającego „lśnić jak gwiazda” (łac. stella). Jak informuje w czwartek agencja Reutera, w wyborze nowej nazwy dla holdingu, który powstanie z połączenia FCA i PSA, uczestniczyła francuska grupa reklamowa Publicis.

Fuzja właścicieli Fiata i Peugeota

Włosko-amerykański Fiat Chrysler Automobiles i francuska Groupe PSA uzgodniły warunki fuzji w grudniu 2019 r. Jej podstawą będzie wymiana wartych 50 mld dolarów akcji, która ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2021 r.

Powstały w jej wyniku koncern Stellantis będzie czwartym co do wielkości producentem samochodów na świecie – za Grupą Volkswagen, Toyotą i sojuszem Renault-Nissan-Mitsubishi, ale przed General Motors i Grupą Hyundai.

W 2019 r. całkowita światowa sprzedaż FCA wyniosła 4,42 mln pojazdów, a PSA – 3,49 mln.Do FCA należą takie marki, jak: Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Maserati, Jeep i Ram. Z kolei w portfolio Groupe PSA znajdują się: Citroen, DS, Opel, Peugeot i Vauxhall. Fuzja i powołanie Stellantis nie wpłyną na znaki handlowe stosowane przez poszczególne marki holdingu.

Źródło: www.onet.pl