Ford inwestuje 52 miliony USD w spółkę Ford Otosan w Turcji

Ford zwiększa zdolności produkcyjne dla modeli Transit, Transit Custom oraz Tourneo Custom. Jest to odpowiedź amerykańskiego koncernu na rosnący popyt w segmencie samochodów dostawczych.

  • Ford zwiększa zdolności produkcyjne dla modeli Transit, Transit Custom i Tourneo Custom, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie w Europie.
  • Spółka joint venture Ford Otosan zainwestuje 52 mln dolarów w zakład produkcyjny w Kocaeli w Turcji, aby zwiększyć produkcję o 40 000 sztuk – do 330 000 pojazdów rocznie, co oznacza wzrost o ponad 12 procent.
  • Ford jest liderem sprzedaży samochodów użytkowych w Europie – udział w tym segmencie rynku wyniósł 13,3 procent w ciągu siedmiu miesięcy 2017 roku – głównie dzięki rosnącemu popytowi na modele Transit najnowszej generacji.
  • Nowe modele Transit Custom oraz Tourneo Custom zadebiutują w I kwartale 2018 roku. Zaawansowana technologicznie wersja plug-in hybrid będzie dostępna od 2019.

Ford zainwestuje 52 miliony dolarów w fabrykę Gölcük w regionie Kocaeli w Turcji. Dzięki temu zdolności produkcyjne zakładu zwiększą się o 40 000 sztuk – do 330 000 pojazdów rocznie, co oznacza wzrost o ponad 12 procent.

„Ford nadaje tempo na europejskim rynku pojazdów dostawczych, a modele Transit, Transit Custom i Tourrneo Custom odnotowują rekordowy poziom sprzedaży” – powiedziała Linda Cash, wiceprezes ds. produkcji Ford of Europe. „Strategiczna inwestycja Ford Otosan pozwoli zaspokoić rosnące wymagania klientów – szczególnie, gdy w 2019 roku wprowadzimy na rynek innowacyjne modele hybrydowe plug-in Ford Transit Custom”.

Ford jest liderem sprzedaży w segmencie samochodów dostawczych i użytkowych w Europie. Sukces ten jest zasługą rosnącego popytu na model Transit najnowszej generacji, szczególnie na wersję o ładowności do 2 ton, a także 1-tonowych wersji Transit Custom.

Z chwilą wprowadzenia na rynek najnowszej gamy modeli Transit, Ford awansował z 7. miejsca wśród producentów pojazdów dostawczych w Europie w 2012 roku, na pozycję lidera w latach 2015-2016, zwiększając swój udział w rynku z 8,5 procent do 13,2 procent w roku ubiegłym.

Aby zaspokoić rosnący popyt, fabryka w Kocaeli osiągnie nowe zdolności produkcyjne już we wrześniu 2018 roku, głównie dzięki większej liczbie robotów wykorzystywanych przy budowie karoserii, rozbudowie lakierni i linii montażowej.

„Ta wielka inwestycja wzmacnia pozycję zakładu Kocaeli jako głównego ośrodka produkcyjnego dla samochodów dostawczych Forda w Europie” – powiedział Haydar Yenigun, dyrektor generalny Ford Otosan. „Nieustannie koncentrujemy nasze wysiłki na jakości i efektywności, dlatego jesteśmy doskonale przygotowani do wspierania działalności handlowej Forda i wzmacniania pozycji na rynku”.

Ford ogłosił, że nowy Transit Custom zostanie wprowadzony do produkcji jeszcze w tym roku, a z początkiem roku 2018 będzie oferowany klientom. W 2019 dołączy do niego wersja plug-in hybrid (PHEV). Z końcem tego roku 20 Transitów PHEV będzie przez 12 miesięcy testowane na ulicach Londynu.

 

Źródło: www.mototarget.pl