Firmy przestały zwalniać

Lipiec to trzeci z kolei miesiąc wzrostu zatrudnienia w firmach – wynika z danych GUS. Przedsiębiorstwa najgorsze mają już za sobą – ocenia „Dziennik Gazeta Prawna”.
W lipcu w firmach, które zatrudniają ponad 9 pracowników, etat miało niemal 5 mln 490 tys. osób. To o 1,5 tys. więcej niż w czerwcu – wyliczył GUS. Pozytywna tendencja utrzymuje sie juz trzeci miesiąc z rzędu.

– Podtrzymujemy diagnozę, że rynek pracy osiągnął juz dno i w najbliższych miesiącach roczna dynamika zatrudnienia będzie rosła – komentuje dla „DGP” dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista BRE Banku. – W danych o zatrudnieniu nie ma przypadkowości, sa one potwierdzeniem dobrych tendencji w gospodarce. Dlatego można patrzeć w przyszłośc z większym optymizmem – uważa ekspert.

Niektórzy eksperci uważają jednak, że zmiany mają charakter sezonowy. Analitycy zwracają też uwagę, że obecnie przedsiębiorstwa nadal tworzą mało miejsc pracy, a co za tym idzie, sytuacja na rynku wciąż jest trudniejsza niz rok temu. Według danych GUS, zatrudnienie w lipcu było o 0,7 proc. niższe niż przed rokiem.

źródło: NSZZ Solidarność
mojeauto.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997