Fiat zwolnił i zatrudnił. Praca nadal jest

150 pracowników – zwolnionych, a następnie ponownie zatrudnionych w tyskiej fabryce Fiata na dwa miesiące – będzie miało przedłużone umowy o pracę o kolejny miesiąc – poinformował rzecznik Fiat Auto Poland Bogusław Cieślar.
„Ci pracownicy będą mieć przedłużone umowy czasowe do końca lipca” – powiedział Cieślar. Jak dodał, nowe umowy będą podpisywane w najbliższych dniach.

Tyska fabryka Fiata, która w pierwszym kwartale tego roku zwolniła 1450 pracowników, niedługo później z powodu wzrostu zamówień z rynków zagranicznych ponownie przyjęła do pracy 150 osób, które wcześniej straciły zatrudnienie. Pracownicy zostali zatrudnieni na dwa miesiące – maj i czerwiec. Teraz wiadomo, że będą mogli pracować co najmniej miesiąc dłużej.

W pierwszym kwartale tego roku tyska fabryka wyprodukowała 76 tys. 169 samochodów. Według wcześniejszych informacji, planowana na cały 2013 r. wielkość produkcji to poniżej 300 tys. aut, wobec niespełna 350 tys. w ubiegłym roku i ponad 600 tys. w rekordowym roku 2009.

W Tychach wytwarzany jest obecnie fiat 500, abarth, lancia ypsilon i ford ka (na zlecenie koncernu Forda). Zakład zatrudnia ok. 3,5 tys. osób. Po tegorocznej redukcji zatrudnienia fabryka rozpoczęła pracę na dwie zmiany, zamiast trzech.

Interia.pl, PAP