Elektryczny Lexus już za dwa lata

Jak podaje japoński dziennik Nikkan Kogyo Shimbun, pierwszym modelem o napędzie całkowicie elektrycznym w ofercie Lexusa będzie nowa generacja popularnego kompaktowego hatchbacka CT, która trafi na rynek w roku 2020.

Według Nikkan Kogyo Shimbun produkcja elektrycznego CT ma się rozpocząć w japońskiej fabryce Kyushu w połowie roku 2020. Nowe samochody mają trafić najpierw na rynek chiński, a potem również do innych krajów.

Informacje te są zbieżne z oficjalnymi deklaracjami japońskiego koncernu, który zapowiedział wprowadzenie na początku przyszłej dekady ponad 10 modeli elektrycznych aut marek Toyota i Lexus, które trafią najpierw do klientów w Chinach. Do roku 2030 Toyota i Lexus zamierzają sprzedać około miliona samochodów elektrycznych i zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Produkowany od roku 2011 kompaktowy hatchback CT 200h wyróżnia się spośród luksusowych aut produkowanych przez Lexusa tym, że jest dostępny wyłącznie z napędem hybrydowym – spaliowo-elektryczna jednostka napędowa ma łączną moc 136 KM. Auto należy do najpopularniejszych modeli firmy – od czasu debiutu Lexus sprzedał na całym świecie około 300 tysięcy egzemplarzy CT 200h, w tym ok. 75 tys. w Europie.

W ubiegłym roku Lexus CT 200h doczekał się face liftingu, zyskując nowocześniejszy design o bardziej emocjonalnym i sportowym charakterze. Samochód wyposażono także w zaawansowany pakiet bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System +, obejmujący funkcje takie jak system ochrony przedzderzeniowej (PCS, Pre-Collision System), aktywny tempomat (Dynamic Radar Cruise Control), funkcja ostrzegania i przeciwdziałania niezamierzonemu opuszczeniu pasa ruchu (LDA, Lane Departure Alert), automatyczne światła drogowe (AHB, Automatic High Beam) i rozpoznawanie znaków drogowych (RSA, Road Sign Assist).

Źródło: www.mototarget.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997