Ekspert Flotowy 2014 wybrany!

Po miesiącach ciężkiej pracy, testów i emocji, podczas zmagań finałowych w Dolsku udało się wyłonić zwycięzcę II edycji projektu Ekspert Flotowy. Został nim Sebastian Pszczoła z firmy Getin Noble Bank!

Projekt Ekspert Flotowy powstał z inicjatywy marki Skoda, Szkoły Auto Skoda i magazynu „Flota”. Organizatorzy wspólnie stworzyli możliwość dla wszystkich osób zajmujących się zarządzaniem parkiem aut służbowych, aby w innowacyjny sposób podzielić się nie tylko wiedzą, ale i doświadczeniem.

Organizatorem projektu jest również Volkswagen Leasing GmbH, który wspiera projekt, dzieląc się swoim doświadczeniem i najlepszymi praktykami dotyczącymi leasingu, finansów i optymalizacji kosztów zarządzania firmowej floty. Dzięki wsparciu tak silnych marek Ekspert Flotowy reprezentuje najwyższy poziom organizacyjny, edukacyjny i merytoryczny, co miało swoje odzwierciedlenie także podczas finału, który w tym roku odbył się w malowniczej scenerii Pojezierza Leszczyńskiego, w Dolsku i okolicach.

W finale brało udział 16 fleet managerów i osób związanych z zarządzaniem i administracją. Podczas pierwszej fazy finału sprawdzane były ich umiejętności praktyczne na Autodromie 4×4 oraz współpraca grupowa w czasie wyprawy terenowej. – Dla nas – organizatorów – miarą projektu są jego uczestnicy. Jeśli widzimy, z jaką chęcią podchodzą do zadań, jak współpracują, pomimo tego, że cały czas między sobą rywalizują, to wiemy, że idziemy dobrą drogą. Na uczestników patrzymy  jak na liderów, którzy w swoich organizacjach wnoszą wiedzę i energię do zmian na lepsze. Naszym zadaniem jest ich inspirować i pokazywać paletę możliwych rozwiązań, z których oni mądrze wybiorą do realizacji to, co dla nich najlepsze. Jako Szkoła Auto Skoda wychodzimy z założenia, że jeśli masz wyobraźnię w życiu, nie zabraknie Ci jej też na drodze. Nasi Eksperci doskonale to potwierdzają. Dziękuję wszystkim uczestnikom projektu Ekspert Flotowy – mówi Michał Zmitrowicz, kierownik sprzedaży Szkoły Auto Skoda. Wieczorem  Eksperci  rozwiązywali test wyboru składający się z 30 pytań. Suma składowa punktów podczas całego dnia zmagań wyłoniła najlepszego Eksperta Flotowego 2014. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się Sebastian Pszczoła z firmy Getin Noble Bank. Tuż za nim uplasował się Piotr Konstanciak z Santander Consumer Bank, a podium zamknął Mateusz Zaleśny z firmy ViaCon. Podczas gali wręczenia nagród, która odbyła się na inauguracji XIII Ogólnopolskiego Szkolenia Fleet Managerów, wręczona została także nagroda Volkswagen Leasing GmbH dla Eksperta Finansowego, czyli osoby, która napisała najciekawszą pracę półfinałową pod kątem finansowania floty, a podczas finałowego testu uzyskała największą liczbę punktów z części związanej z finansami. Ekspertem Finansowym została Karolina Trzęsicka-Cyman z firmy Marcopol Fabryka Śrub. – Wiedzę z warsztatów, które przeprowadziliśmy z uczestnikami Eksperta Flotowego na temat obliczania kosztów TCO parku samochodowego, mogliśmy zweryfikować przy pisaniu pracy półfinałowej – przypomina Daniel Trzaskowski, dyrektor sprzedaży flotowej w Volkswagen Leasing GmbH, dodając: – W bieżącej edycji projektu zadanie do rozwiązania uwzględniało również aspekt strategiczny: jakich argumentów powinien użyć fleet manager, aby przekonać zarząd firmy do zmiany finansowania floty samochodowej. Z kilkunastu prac półfinałowych część z nich była naprawdę na bardzo wysokim poziomie, a do jednej z nich nie miałem żadnych uwag. Praca ta była  idealna. Cieszę się, że w gronie laureatów mogliśmy wyróżnić ekspertkę panią Karolinę Trzęsicką-Cyman, której praca półfinałowa i wiedza dotycząca finansowania  floty okazała się bardzo rzetelna i przekonała nas w pełni, że zasługuje na statuetkę najlepszego Eksperta Finansowego w tej dziedzinie. Cieszy mnie również fakt, że  fleet managerowie, którzy obecnie nie korzystają z usług outsourcingu, właśnie w ramach projektu Ekspert Flotowy mogli poznać szczegółowo, czym rządzi się zewnętrzne finansowanie parku samochodowego.

 Swoje wyróżnienia przyznało także Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych, partner merytoryczny projektu Ekspert Flotowy. Dyplomy odebrali: Dorota Krawczykiewicz i Szymon Szafrański.

II edycja projektu przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów i pod każdym względem przerosła edycję poprzednią. Do Eksperta Flotowego zgłosiło się ponad 220 flotowców, którzy łącznie zarządzali ponad 51 tysiącami samochodów. Na łamach magazynu „Flota” opublikowano ponad 70 stron specjalistycznych poradnikowych artykułów, nagranych zostało także kilkanaście materiałów video, z których uczestnicy również mogli czerpać niezbędną wiedzę. – Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie się w II edycję Eksperta Flotowego, a wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Rosnąca popularność projektu jest dla nas informacją zwrotną, że warto organizować tego typu przedsięwzięcia. Duże zaangażowanie uczestników i uczestniczek, spośród których aż cztery znalazły się w finale konkursu, daj nam poczucie, że udaje nam się szkolić fleet managerów w sposób przystępny i przyjazny. Cieszymy się z możliwości wspierania takich inicjatyw –  podsumowuje Tomasz Koter, kierownik sprzedaży flotowej marki Skoda.


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997