Edison z certyfikatem bezpieczeństwa informacji ISO/IEC 27001

Certyfikacja systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji Edisona, który oferuje usługi EDI (wymiany dokumentów elektronicznych), w tym przesyłania i archiwizacji e-faktur, potwierdza bezpieczeństwo przetwarzanych przez Spółkę danych klientów.

– Informacja jest dziś jednym z najważniejszych „aktywów” w firmie. Przeciwdziałanie zagrożeniom, takim jak utrata danych, nieuprawniony dostęp lub przerwy w działaniu systemu informatycznego jest dziś kluczowe dla każdej odpowiedzialnej organizacji. Działania doraźne nie wystarczą – konieczne jest posiadanie kompletnego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji. Certyfikacja takiego systemu przez niezależną firmę potwierdza, że przyjęte przez nas rozwiązania są właściwe. Nasi Klienci mogą zobaczyć, że jakość potwierdzana w codziennej praktyce znalazła także odzwierciedlenie w ocenie niezależnego audytora – komentuje Tomasz Kuciel, prezes Edisona.

Audyt, którego celem było ustalenie, czy Edison spełnia wszelkie niezbędne kryteria umożliwiające otrzymanie certyfikatu ISO/IEC 27001, przeprowadziła renomowana firma TUV NORD.

Edison, którego akcje notowane są na GPW – NewConnect, od ponad 20 lat świadczy usługi elektronicznej wymiany danych, gdzie normy bezpieczeństwa są szczególnie istotne. Zdywersyfikowany portfel klientów spółki tworzą przedsiębiorstwa z takich branż jak przemysł motoryzacyjny, handel detaliczny czy FMCG.

W kolejnych miesiącach działania Edisona koncentrować się będą na poszerzeniu zakresu usług w oparciu o nowe rozwiązania klasy WebEDI / Portal EDI, oraz dalszego rozwoju narzędzi służących do obsługi rosnącego rynku faktur elektronicznych.

Zgodnie z szacunkami Billentis z maja bieżącego roku, wartość globalnego rynku e-fakturowania wzrośnie z 3,3 mld euro w 2017 r., do 16,1 mld euro w 2024 r. Oprócz korzystnych prognoz, Edisonowi sprzyjają ponadto zmiany legislacyjne.

– Wykorzystanie nowoczesnych technologii w sektorze publicznym i obrocie gospodarczym świadczy o poziomie rozwoju społeczno-gospodarczego państw.  Jesteśmy u progu rewolucji w obszarze elektronicznej wymiany danych, polegającej na całkowitej rezygnacji z papieru. Ministerstwo Rozwoju i Cyfryzacji oraz Finansów, Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Zdrowia, Infrastruktury i Budownictwa prowadzą Program „Od papierowej do cyfrowej Polski”, którego celem jest rozwój e-państwa i cyfryzacja gospodarki. Wdrożenie Jednolitego Pliku Kontrolnego to tylko początek zmian zainicjowanych wieloma aktami prawnymi; wkrótce możemy się spodziewać wdrożenia Centralnego Rejestru Faktur, który stanie się z jednej strony kolejnym narzędziem uszczelniającym system podatkowy, a z drugiej strony upowszechniającym stosowanie przetwarzalnych e-fakur (e-faktur klasy EDI). Obrany przez administrację publiczną kierunek zmian w zakresie cyfryzacji będzie sprzyjał w pozyskiwaniu klientów zarówno z sektora prywatnego jak i publicznego – podsumowuje Kuciel.

O Spółce:

Edison S.A. jest pierwszym operatorem EDI (elektronicznej wymiany danych) w Polsce. Firma powstała w 1996 r. i od ponad 20 lat nieprzerwanie świadczy usługi elektronicznej wymiany danych. Od 2012 r. akcje spółki notowane są na GPW – NewConnect. Rozwiązania Edisona, bazujące na technologii GXS (obecnie należącej do OpenText) – światowego lidera EDI, przyczyniły się do powstania nowej jakości komunikacji B2B w Polsce.

Kontakt dla mediów:

Tomasz Danelczyk
PR & IR Consultant
tdanelczyk@tailorsgroup.pl
+48 665 885 390