E-Transit liderem rynku BEV

Fot.Ford

Ford pochwalił się danymi sprzedażowymi w styczniu i lutym bieżącego roku. W pierwszych dwóch miesiącach 2023 roku E-Transit był najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Polsce. Model tym okresie sprzedał się w ilości 192 sztuk. Sprzedaż samochodu dostawczego Forda okazała się też lepsza od wszystkich osobowych samochodów elektrycznych w Polsce.

Elektryczny samochód dostawczy Forda sprzedał się w lutym w 60 egzemplarzach (37,97% udziału w segmencie elektrycznych samochodów dostawczych), co razem ze styczniowymi wynikami dało wynik 192 sprzedanych samochodów w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2023 roku (48,24% udziału w segmencie).

– Wprowadzając E-Transita na rynek od razu wiedzieliśmy, że okaże się kolejnym hitem sprzedażowym. Na wewnętrznych spotkaniach porównywaliśmy go z rywalami, a z analiz jasno wychodziło, że mamy bardzo konkurencyjną ofertę. Najbardziej cieszy nas fakt, że po sprzedażowym sukcesie Mustanga Mach-E wprowadziliśmy z powodzeniem kolejny w pełni elektryczny model na rynek i utrzymujemy wiodącą pozycję w zakresie elektromobilności w Polsce – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska

Źródło: www.elektromobilni.pl