Denso udziałowcem Infineona

Denso Corporation zostało udziałowcem Infineon Technologies AG, zacieśniając w ten sposób długoletnią współpracę pomiędzy firmami.
Denso Corporation kupiło pakiet udziałów w Infineon Technologies, płacąc dwycyfrową kwotę ze średniego przedziału, liczoną w milionach euro – czytamy w komunikacie. Dostawca półprzewodników wzmacnia w ten sposób swoją działalność dla sektora motoryzacji, oba przedsiębiorstwa zamierzają też doskonalić swoją wiedzę i doświadczenie w technologiach takich jak zautomatyzowana jazda czy elektromobilność.

Denso Corporation to japoński producent z branży motoryzacyjnej z siedzibą główną w Kariya, w prefekturze Aichi. Firma ma około 220 oddziałów w 35 krajach i zatrudnia około 170 tys. osób. Przychody firmy za rok fiskalny kończący się 31 marca 2018 wyniosły 48,1 mld USD. W tym okresie Denso przeznaczyło 8,8% swoich przychodów na działalność badawczo-rozwojową.

Przychody dostawcy półprzewodników, Infineon Technologies AG, w roku podatkowym 2018 zakończonym 30 września, wyniosły 7,6 mld EUR. Firma zatrudnia około 40,1 tys. osób na całym świecie.

Źródło: www.evertiq.pl