Delphi Technologies otworzył zakłady elektryfikacji i elektroniki w Błoniu

Koncern motoryzacyjny zatrudni w nowych zakładach w Błoniu koło Warszawy ponad tysiąc osób. To już piąta fabryka Delphi Technologies działająca w obszarze elektryfikacji i elektroniki.
Odbiorcami produktów z nowej fabryki Delphi Technologies w Błoniu mają być różni producenci samochodów, głównie z Europy. Fabryka będzie początkowo wytwarzać jednostki sterujące do pojazdów.
 
– Mając na celu produkcję wiodących na rynku produktów elektronicznych, firma zwiększyła możliwości, by dostosować się do inicjatyw UE, zmierzających do redukcji emisji CO2. Obejmuje to zwiększanie zatrudnienia na stanowiskach technicznych związanych z napędami pojazdów przyszłości. Fabryka będzie zatrudniać ponad 1000 osób i wspierać wzrost europejskiego rynku elektryfikacji w ciągu następnych lat – czytamy w komunikacie Delphi Technologies.
 
Jak powiedział dyrektor generalny Delphi Technologies, Richard F. Dauch, nowy zakład to milowy krok w rozwoju firmy, wspierający długofalowy wzrost firmy i umożliwiającą firmie lepszą obsługę klientów, którzy dążą do tworzenia w pełni zelektryfikowanych pojazdów.
 
Delphi Technologies jest obecne w Polsce od Ponad 20 lat. Fabryka elektryfikacji i elektroniki w Błoniu zajmuje obszar ponad 34 tys. m kw., z czego 17,6 tys. m kw. jest przeznaczonych na produkcję. Firma ma obecnie pięć zakładów na świecie działających w obszarze elektryfikacji i elektroniki: w USA, Meksyku, Chinach i Singapurze i, od teraz, w Polsce.
 
Źródło: www.evertiq.pl

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997