Czas na w pełni elektryczne MINI!

Mobilnością w mieście z napędem w pełni elektrycznym będzie można teraz cieszyć się również w typowym stylu MINI. A to za sprawą nowego MINI Coopera SE (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 0,0l/100km; zużycie energii w cyklu mieszanym: 15,0 – 13,2 kWh/100km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km*). Samochód łączy w sobie zrównoważoną mobilność z charakterystyczną dla MINI frajdą z jazdy, wyrazistą stylistyką i najwyższą jakością. Pierwszy w pełni elektryczny model brytyjskiej marki oferuje więc autentyczny charakter MINI bez lokalnej emisji spalin.

Spontaniczne oddawanie mocy przez silnik elektryczny 135kW/184KM, typowy dla tej marki napęd na przednie koła oraz innowacyjna kontrola stabilności jazdy z ograniczeniem poślizgu kół w pobliżu aktuatora pozwalają w nowym MINI Cooper SE niezwykle intensywnie odczuwać charakterystyczną gokartową zwinność. Specyficzny dla tego modelu akumulator litowo-jonowy zapewnia zasięg od 235 do 270km.* Wysokonapięciowy zasobnik energii umieszczony jest nisko w podłodze pojazdu, dzięki czemu nie ogranicza pojemności bagażnika w porównaniu 3-drzwiowym MINI z konwencjonalnym napędem.

Wraz z nowym MINI Cooper SE brytyjska marka po raz kolejny dostarcza przełomowego impulsu dla mobilności w mieście. 60 lat temu rewolucyjna konstrukcja klasycznego MINI stworzyła warunki dla uzyskania maksymalnego wnętrza na minimalnej powierzchni. Dzięki nowoczesnej interpretacji kreatywnego wykorzystania przestrzeni i niespotykanej frajdy z jazdy wprowadzone w 2001 r. MINI stało się unikatem w segmencie małych samochodów premium. Teraz nowe MINI Cooper SE, jako pierwszy mały samochód premium z napędem w pełni elektrycznym, toruje drogę dla zrównoważonej i jednocześnie emocjonującej jazdy w mieście.

Nowe MINI Cooper SE: najważniejsze cechy w skrócie

  • Pierwsze MINI i pierwszy mały samochód w segmencie premium z napędem elektrycznym.
  • Silnik elektryczny o mocy 135kW/184 KM i momencie obrotowym 270 Nm.
  • Specyficzny dla tego modelu akumulator litowo- jonowy umożliwiający zasięg od 235 do 270 km – bez ograniczania pojemności bagażnika.
  • Ładowanie z domowego gniazdka elektrycznego, stacji Wallbox i publicznych stacji ładowania, możliwość szybkiego ładowania prądem stałym o mocy do 50 kW.
  • Wyjątkowa zwinność poprzez spontaniczne oddawanie mocy, niski środek ciężkości pojazdu, napęd na przednie koła i ograniczenie poślizgu koła w pobliżu aktuatora.
  • Przyspieszenie od 0 do 60 km/h w 3,9 s i od 0 do 100 km/h w 7,3 s.
  • Charakterystyczna stylistyka 3-drzwiowego MINI z akcentami specyficznymi dla tego modelu.
  • Specjalne elementy wskazań i obsługi we wnętrzu.
  • Dwustopniowy konfigurowalny odzysk energii zapewniający indywidualne prowadzenie jednym pedałem.
  • W wyposażeniu standardowym reflektory diodowe, 2-strefowa automatyczna klimatyzacja, ogrzewanie z pompą ciepła, ogrzewanie postojowe, elektryczny hamulec postojowy i nawigacja Connected.

Źródło: www.mototarget.pl