Chery QQ – nowy samochód miejski chińskiego producenta

Chiński producent Chery zaprezentował ostatnio nowy model miejskiego, niewielkiego auta. Nowość nosi nazwę QQ i jak na warunki chińskie charakteryzuje się dość przyjemnym designem. Sprawdźmy, co oferuje Chery QQ.

Chery QQ jest na rynku już od 10 lat. Przez ten czas zyskał ogromną liczbę zwolenników, a teraz chiński producent postanowił poważnie odświeżyć stylistykę małego mieszczucha. Auto na pierwszy rzut oka przypomina europejskie odpowiedniki, np. Renault Twingo. Z przodu mamy zaokrąglone, nieco wyłupiaste światła oraz uśmiechnięty grill.

Z tyłu natomiast mamy nawiązania do japońskiej Toyoty Aygo – duża szyba w klapie zapewnia przyzwoitą widoczność. Całość wygląda przyzwoicie – nie znajdziemy stylistycznych smaczków, jest po prostu poprawnie. Chery QQ bazuje na tej samej platformie podłogowej co poprzednik, jednak jest od niego dużo dłuższy i szerszy.

Konsola centralna może być wykończona jednym z pięciu kolorów. W wyposażeniu znajdą się światła do jazdy dziennej, zasilanie A/C, dwie poduszki powietrzne oraz port USB. Na rynku europejskim takie wyposażenie byłoby niemal skandalem, w Chinach jednak to całkiem inna rzeczywistość.

Jak do tej pory jedynym silnikiem w ofercie była 1,0-litrowa trzycylindrowa jednostka benzynowa o mocy 69 KM. Klienci mogli wybrać 5-biegową skrzynię manualną lub 5-biegowy automat. Już niedługo w ofercie mają pojawić się nowe jednostki napędowe oraz skrzynia CVT. Chery QQ na rynku w Chinach kosztuje w przeliczeniu około 20 tysięcy złotych.

Money.pl, AutoCentrum.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997