Ceny paliw idą w góry

Chociaż ceny paliw na stacjach są niższe niż jeszcze kilkanaście tygodni temu, musimy odnotować wzrost średniego poziomu na koniec tego tygodnia o 2 grosze na litrze benzyny i 4 grosze na litrze oleju napędowego.
Tym samym za litr benzyny Eurosuper 95 płacimy 5,66 zł, Superplus 98 – 5,86 zł, a oleju napędowego – 5,60 zł. Warto przypomnieć, że maksymalny średni poziom cen w tym roku wyniósł dla Eurosuper 95 – 5,89 zł/l (kwiecień 2012), a dla oleju napędowego – 5,81 zł/l ( styczeń 2012).
W tym tygodniu spadek średniego poziomu odnotowaliśmy jedynie dla autogazu. Litr tego paliwa na stacji kosztuje średnio 2,73 zł, czyli 1 grosz na litrze mniej, niż przed tygodniem.
Podwyżki, które obecnie widzimy na stacjach sięgają nawet 10 groszy na litrze, jednak w dalszym ciągu nie wszyscy właściciele decydują się na takie zmiany. Trzeba mieć na uwadze, że ceny na konkretnej stacji zależą m.in. od sytuacji na rynku lokalnym i dlatego zmiany cen są przez właścicieli stacji wprowadzane w różnych terminach. To sugeruje, że weekendzie, a w zasadzie po zakończeniu weekendowych promocji, możemy ponownie obserwować podwyżki cen przy dystrybutorach – ale przede wszystkim tu gdzie w tym tygodniu ceny pozostały bez zmian.
W efekcie na początku sierpnia, drugiego miesiąca wakacji, średni poziom cen oleju napędowego i benzyn może nieznacznie rosnąć, ale mówimy tu o wzroście rzędu 2 – 4 grosze na litrze.
wp.pl/Reflex/ll


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997