Boryszew: Nowe zlecenia zapewnią przychody Maflow do 2023 r

Grupa Volksvagena (VW, Audi, Porsche, Skoda, Seat, Bentley, Scania, MAN), Jaguar Landrover, BMW, Renault, Paccar Group, Volvo Car wybrali Boryszew S.A. do realizacji nowych kontraktów, zapewniających zakładom Maflow przychody do 2023r.
– Nowe zlecenia pochodzące nie tylko od Grupy VW, ale także Jaguara, BMW czy Renault są dowodem na sukces prowadzonych przez nas działań restrukturyzacyjnych. Przejęte przez Boryszew w 2011 roku zakłady produkcyjne bez nowych zleceń, zarządzane przez syndyków potrzebowały dwóch lat aby osiągnąć stabilność operacyjną. – mówi Prezes Zarządu Grupy Boryszew Piotr Szeliga „Ogromnym powodem do satysfakcji jest także fakt, że polska spółka z sukcesem konkuruje ze światową czołówką w branży automotive. – dodaje Prezes Boryszewa

– Pozyskane przez nas projekty zapewniają przychody Boryszew S.A. oddział Maflow do 2023r. Warto jednak pamiętać o specyfice branży motoryzacyjnej – najwyższe marże uzyskiwane są w pierwszych latach kontraktów. Dlatego też chcąc utrzymać pożądaną rentowność musimy walczyć o kolejne nominacje. – mówi Paweł Surówka członek zarządu Boryszew S.A. odpowiedzialny za rozwój motoryzacyjnej części Grupy.

Maflow odnosi sukcesy nie tylko w Europie. Spółka zdobywa kontrakty dla swoich zakładów produkcyjnych zlokalizowanych także na innych kontynentach. Aktualnie w chińskim oddziale Maflow w Dalian do produkcji wdrażane są części, zamówione przez niemiecki koncern BMW pod sześć najbliższych projektów. Inny znany producent samochodów Jaguar Landrover, aktualnie należący do grupy Tata Motors również będzie zaopatrywał się w produkty Maflow na potrzeby swojego zakładu w Szanghaju. W Indiach zaś dla Grupy Renault Maflow zrealizuje projekt, w ramach którego produkowane będą przewody klimatyzacyjne do Dacii Logan. Ich produkcja odbywać się będzie w indyjskim oddziale Maflow, w mieście Pune.

Struktura klientów

Największym klientem Boryszew S.A. oddział Maflow jest obecnie grupa VW zapewniająca spółce około 40% obrotów. Ponadto, w ostatnim czasie do gamy klientów dołączył należący do Grupy VW producent samochodów, znanych ze swojego sportowego charakteru – Porsche. Od 2015 roku najnowsza wersja Porsche Boxter i Cajun będzie zaopatrywana w produkty Maflow.

– Pewną ciekawostką jest fakt, że stajemy się głównym graczem w grupie VW w zakresie dostaw przewodów do klimatyzacji dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Wśród nich można wymienić m.in. Porsche Panamera Hybrid, Audi A6 i A8 Hybrid , najnowsze dziecko VW: E-Golf i E-UP; a w niedalekiej przyszłości dołączy do nich Audi Q7 również w wersji hybrydowej – mówi Piotr Wiśniewski Dyrektor Zarządzający Maflow

Badania i rozwój

Równolegle z rozwojem portfolio projektów i klientów, Maflow inwestuje w nowe technologie dotyczące procesu produkcyjnego takie jak: lutowanie indukcyjne, procesy gięcia po montażu, budowa automatycznej linii montażowej; jak i samego produktu: wdrożenie przewodów typu IHX (Internal heat exchange – które pozwolą na zwiększenie wydajności układu klimatyzacji przy jednoczesnym zmniejszeniu wielkości kompresora.

źródło: Boryszew
mojeauto.pl