Po raz VIII warsztaty oceniają jakość współpracy z firmą ubezpieczeniową. Badanie Złoty Zderzak”2013

VIII EDYCJA

OGÓLNOPOLSKIEGO BADANIA SATYSFAKCJI SERWISÓW ZE WSPÓŁPRACY Z TOWARZYSTWAMI UBEZPIECZENIOWYMI

czyli „ZŁOTY ZDERZAK” 2013

realizowanego przez Polską Izbę Motoryzacji

pod patronatem Rzecznika Ubezpieczonych

Polska Izba Motoryzacji już po raz VIII zaprasza do udziału w projekcie „Ogólnopolskie Badanie Satysfakcji Serwisów Samochodowych ze współpracy z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi.”- czyli badanie „Złoty Zderzak”.

Na co dzień interesy pomiędzy warsztatem a Towarzystwem Ubezpieczeniowym spotykają się w momencie likwidacji szkody komunikacyjnej klienta. To właśnie klient decydując się na danego Ubezpieczyciela
w konsekwencji wybiera sposób, a także jakość naprawy. Często nie zdając sobie z tego sprawy do momentu powstania szkody.

Podczas, gdy dla klienta szkoda zostaje załatwiona po odbiorze samochodu z naprawy, dla serwisu wcale nie musi to oznaczać końca sprawy. Dlatego relacje między serwisami a Towarzystwami Ubezpieczeniowymi nie są postrzegane przez te podmioty pozytywnie. Odpowiadając na potrzebę poprawy relacji rynkowych Polska Izba Motoryzacji od ośmiu lat realizuje badanie, którego wyniki są oceną współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Badanie to obejmuje szereg zagadnień z procesu likwidacji szkód.

Serdecznie zachęcamy wszystkie serwisy, które prowadzą naprawy blacharsko- lakiernicze do wzięcia udziału w badaniu poprzez wypełnienie specjalnej ankiety, która dostępna jest również na stronie: http://moje-ankiety.pl/respond-52568.html

( UWAGA: Ankieta ta jest zabezpieczona przed wielokrotnym powielaniem)

Jesteśmy przekonani, że w obecnych warunkach rynkowych nasze badanie jest ze wszech miar potrzebne dla rynku. Głęboko wierzymy, że wyniki naszego badania przyczynią się do polepszenia relacji pomiędzy serwisami a towarzystwami ubezpieczeniowymi.

W tym roku wartość nagrody ‘Złotego Zderzaka’ dodatkowo wzmocniła Rzecznik Ubezpieczonych Pani Aleksandra Wiktorow, która postanowiła przyłączyć się i objąć patronatem jedną z najważniejszych nagród Polskiego rynku ubezpieczeń.

Wyniki Badania zostaną zaprezentowane podczas VIII edycji Dyskusyjnego Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych, które odbędzie się 5 grudnia 2013 r. w Warszawie. Szczegóły na stronie www.forumubezpieczen.com

 

Koordynatorzy:

Agnieszka Błoch, bloch@pim.pl, 600 829 807

Ireneusz Piekarniak, piekarniak@pim.pl, 660 717 882