BASF otwiera biuro w Silver Tower Center. Z Wrocławia będą się zajmować katalizatorami i metalami szlachetnymi

BASF otwiera nowe biuro we Wrocławiu na potrzeby działalności w zakresie katalizatorów i metali szlachetnych. To konsekwencja decyzji z grudnia 2021 roku, gdy BASF ogłosił utworzenie spółki BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions. Szukają pracowników do pracy we Wrocławiu.

17 października BASF ogłosił, że otwiera nowe biuro we Wrocławiu na potrzeby działalności w zakresie katalizatorów i metali szlachetnych. W grudniu 2021 roku BASF zdecydował o utworzeniu samodzielnej spółki zależnej, BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions, której działalność ma koncentrować się w obszarze katalizatorów samochodowych, obrotu metalami szlachetnymi, recyklingu oraz powiązanych produktów i usług. Ta nowo utworzona grupa, będąca w całości własnością BASF, będzie działać w ponad 15 krajach i obejmie niemal 20 zakładów produkcyjnych oraz przeszło 4000 pracowników.

BASF  światowy lider z sektora chemicznego wybiera Wrocław

W celu świadczenia profesjonalnych usług na rzecz BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions, BASF zamierza zatrudnić we Wrocławiu ponad 70 osób w globalnych strukturach funkcjonalnych w zakresie finansów, zasobów ludzkich, IT, podatków, zaopatrzenia i środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP).

Ze strategicznego punktu widzenia Wrocław jest wyjątkowo atrakcyjną lokalizacją dla naszego nowo tworzonego biura. Jako miasto uniwersyteckie z liczbą niemal 110 000 studentów, oferuje szeroką gamę specjalistów oraz bogaty przekrój kompetencji. Jest to również bardzo atrakcyjne otoczenie biznesowe, w którym obecnych jest wiele globalnych firm z branży technologicznej, produkcyjnej, konsultingowej, motoryzacyjnej czy energetycznej. Także pod względem geograficznym wybór Wrocławia jest nieprzypadkowy. Miasto znajduje się bowiem w środkowej strefie czasowej w stosunku do naszych lokalizacji biznesowych na świecie co czyni go optymalnym wyborem

Markus Steigner, Vice President Finance & Accounting, BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions.

Jan Eberhardt, dyrektor zakładu produkcji katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej dodaje, że nie jest to pierwsza inwestycja BASF w regionie. – W Środzie Śląskiej koło Wrocławia od 2014 roku funkcjonuje najnowocześniejszy zakład produkcji katalizatorów BASF w Europie. W 2019 roku uruchomiliśmy kolejne dwie linie produkcyjne a nasz zespól to obecnie ponad 550 osób – zaznacza Jan Eberhardt.

Nowe globalne biuro BASF we Wrocławiu będzie w Silver Tower Center

Nowe globalne biuro we Wrocławiu tymczasowo będzie mieścić się w Silver Tower Center przy ul. Plac Konstytucji Maja 3. W pierwszym kwartale 2023 roku zostanie wybrana lokalizacja docelowa.

Oficjalne otwarcie wrocławskiego biura nastąpi pod koniec października 2022 roku. Obecnie trwa rekrutacja.

– Poszukujemy przede wszystkim specjalistów w zakresie zarządzania finansami, podatków, zasobów ludzkich, procesów zakupowych oraz ekspertów w obszarze IT i bezpieczeństwa pracy – mówi Anna Tarasewicz, dyrektor ds. HR w Regionie EMEA oraz Produkcji Globalnej BASF. – Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób z bogatym doświadczeniem zawodowym jak i absolwentów dopiero wchodzących na rynek pracy. Poszukujemy kandydatów, którzy wraz z nami będą tworzyć nowe miejsce pracy, budować procesy na miarę globalnych standardów. Jednocześnie zapewniamy atrakcyjne warunki pracy, szereg benefitów pracowniczych oraz możliwości rozwoju na płaszczyźnie regionalnej jak i globalnej – dodaje Anna Tarasewicz.

Osoby zainteresowane pracą w BASF Catalyst Polska mogą wysyłać swoje CV na adres: rekrutacja.katalizatory[at]basf.com, jak również śledzić na bieżąco ogłoszenia publikowane na portalu Pracuj.pl.

Źródło: www.wroclaw.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997