AutoEvent – niezapomniane spotkania sektora automotive

Konferencja AutoEvent 2016 już za nami. Przez trzy dni (14-16 czerwca) dwa zawierciańskie hotele pękały w szwach, mimo, że już trzy tygodnie przed wydarzeniem biuro organizatora – Polska Izba Motoryzacji wstrzymało działania handlowe i promocyjne.

Te dwa zdarzenia świadczą z pewnością o rozmachu i jakości unikatowej konferencji, jaką jest AutoEvent oraz sensie i potrzebie organizacji tego corocznego, branżowego spotkania. Obecnie, już po konferencji do Polskiej Izby Motoryzacji cały czas napływają podziękowania i listy gratulacyjne zarówno od uczestników, prelegentów oraz wystawców. Za miłe słowa uznania serdecznie wszystkim dziękujemy.

AutoEvent 2016 to: – 297 zarejestrowanych uczestników – głównie z sektora automotive; – ponad 300 spotkań B2B, – 26 stoisk wystawienniczych wewnątrz hotelu jak i na zewnątrz, – dwa seminaria tematyczne w dniu 14 czerwca, – dwa wieczory tematyczne w stylu „Piratów” oraz James Bond, – rozstrzygnięcie licznych konkursów i plebiscytów, w tym „Menedżer Roku” oraz „Inwestycja Roku”, – moc atrakcji dodatkowych zarówno podczas wieczornych spotkań jak również w trakcie konferencji.

Merytoryczny dzień drugi
Podczas trzech dni AutoEventu poruszone zostały zagadnienia:
•    Uwarunkowania międzynarodowe a sektor motoryzacyjny w Polsce
•    Wyzwania stojące przed sektorem motoryzacyjnym w Polsce w perspektywie lat 2016-2020
•    Inteligentne systemy produkcyjne w motoryzacji
•    Optymalizacja procesów logistycznych, jako sposób na redukcję kosztów w automotive
•    Innowacje produktowe i technologiczne dla motoryzacji
•    Szkolnictwo zawodowe

Wśród tegorocznych panelistów znaleźli się m.in.: Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Częstochowy; Andrzej Korpak, Dyrektor  Generalny, General Motor Manufacturing Poland; Bogusław Dawiec, Dyrektor Generalny Polaris Poland; Robert Gałązka, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Nexteer Automotive Poland; Andrzej Kamionka, Prezes Zarządu KH Kipper; Andrzej Marcinek, Dyrektor Zarządzający, Członek Zarządu GEDIA Poland; Adam Sikorski, Prezes Zarządu PZL Sędziszów; Wojciech Żuk, Dyrektor Bank Zachodni WBK; Maciej Szymański z Komisji Europejskiej; Adam Małecki z PAIiIZ.

Ponadto o pozycji polskich firm w Europie oraz innowacjach, które są sposobem na przewagę konkurencyjną dyskutowali również: Dr. ir. Jan-Willem Housmans – Application Specialist – Polymers, Intertek Polychem Lab; Jacek Taczała Regional Sales Coordinator Mitsubishi Electric Europe B.V.; Sebastian Wilk Dyrektor do spraw Planowania i Rozwoju w SGP Group; dr hab. inż. Przemysław Postawa, Politechnika Częstochowska; Andrzej Zając, Prezes Zarządu Allcomp Polska; Henryk Michalik, Dyrektor Tenneco Automotive Polska oraz Profesor Krzysztof Jan Kurzydłowski i Profesor Huber Jäger.

Atrakcje – nie tylko wieczorne
Konferencji AutoEvent towarzyszyło moc najprzeróżniejszych atrakcji zarówno wieczornych jak i tych całodziennych, odbywających się czy to na powierzchni wystawienniczej, terenie otwartym czy też w ramach konferencji merytorycznej.

Pierwszy wieczór, w chacie grillowej utrzymany został w klimatach żeglarskich a dokładniej pirackich. Po strojach widać było, że większości uczestników nieobcy był kunszt marynarza. Oprócz wspaniałej scenografii czekały na nas egzotyczne drinki ufundowane przez firmę 3M, gra w kości na beczce oraz degustacja trunków żeglarskich. Oj bujało tą łajbą…

Większość z uczestników swoich sił próbowała w surfingu na dmuchanej fali czy też w grze w cymbergaja. Dodatkowo Sponsor Generalny – firma SGP zabrała nas w kulinarną podróż po dziesięciu krajach świata. Maňana, Pafulon, Flaszen, Hopok to nazwy, które zainteresowały smakoszy złotego trunku, jakim było piwo z Browaru Jana.

Drugi wieczór (15 czerwca) utrzymany był w klimatach Jamesa Bonda. Profesjonalna scenografia, konkurs wiedzy o 007, konkurs trunków, konkurs o serii filmów James Bond wprowadził wszystkich w nastrój rodem z filmów szpiegowskich. Można było również zagrać w Pokera, Black&Jack’a, kości i ruletkę. Całość zakończyła dyskoteka do „białego rana”.

Natomiast podczas samej konferencji uczestnicy mogli skorzystać z symulatora dachowania oraz odczuć na własnej skórze moment wybuchu poduszki powietrznej. W ramach krzewienia zasad bezpieczeństwa odbywały się też konkursy przy zastosowaniu alkogogli. Jeździk Marsjański i Mython to dwa nowoczesne pojazdy, które zostały pokazane przez firmy SGP oraz Kämmerer. Ciekawostką była też wirtualna wizyta w parku logistycznym firmy Goodman, bez opuszczania terenu zawierciańskiego hotelu Villa Verde.

Plebiscyty i nagrody
Podczas wieczornej gali (15 czerwca) rozstrzygniętych zostało kilka plebiscytów.

Ranking BZW BK: dyplom dla POSTĘPu
Wojciech Żuk, Dyrektor z Banku Zachodniego WBK oraz Janusz Kobus, Wiceprezes Polskiej Izby Motoryzacji przedstawili ranking największych polskich producentów z branży motoryzacyjnej z większościowym polskim kapitałem. Przyznano również Dyplom Uznania dla Zakładów Metalowych POSTĘP, firmy członkowskiej PIM, która znalazła się w tym rankingu.

                          

DEKRA AWARD 2016
Rozstrzygnięty został plebiscyt DEKRA AWARD 2016, w kategorii BEZPIECZEŃSTWO PRACY W PRZEMYŚLE MOTORYZACYJNYM. Przyznano też dwa wyróżnienia dla firm:
– DENSO Thermal Systems Polska Sp. z o.o.
– APERAM Stainless Services and Solutions Poland Sp. z o.o.
Natomiast nagrodę główną DEKRA Award 2016 otrzymała firma Poland Smelting Technologies POLST Sp. z o.o., należąca do grupy światowego koncernu TOYOTA.

   

Nagroda od firmy 3M
Swoją nagrodę wręczyła również firma 3M Poland za wieloletni i konsekwentny wkład w rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego. Nagroda trafiła do firmy Fiat Chrysler Automobiles Poland.

      

Menedżer Roku 2016
W tym roku nagrodę Polskiej Izby Motoryzacji w kategorii „Menedżer Roku 2016” za WIELOLETNI I KONSEKWENTNY WKŁAD W ROZWÓJ POLSKIEGO PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO otrzymał Dyrektor Zakładu Tenneco Automotive Polska Sp. z o.o. Pan Henryk Michalik.

      

Inwestycja Roku 2016
Nagroda w kategorii „Inwestycja Roku 2016” została przyznana ZA OTWARCIE NOWEGO ZAKŁADU ORAZ EUROPEJSKIEGO CENTRUM TECHNICZNEGO W TYCHACH FIRMIE NEXTEER AUTOMOTIVE POLAND.

    

10 lat SGP
Tegoroczny AutoEvent był również okazją do świętowania dziesięciolecia Firmy SGP, Sponsora Generalnego konferencji. Firma została doceniona przez Prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka.

                              

Ostatni dzień AutoEventu, po dyskusji na temat szkolnictwa zawodowego, został zakończony rozmowami kooperacyjnymi tzw. B2B po wcześniejszej, dwugodzinnej części konferencyjnej. Po rozmowach zostało już tylko pakowanie, składanie stoisk i w drogę… do domu. Ach – naprawdę działo się w Zawierciu w tym roku…
Do zobaczenia na AutoEvent 2017!

PODZIĘKOWANIA

Polska Izba Motoryzacji składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom spotkania, wystawcom, prelegentom, prowadzącym oraz patronom medialnym.
Szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji kierujemy również w stronę partnerów, czyli:
•    Partnerów Inwestycyjnych: Miasta Częstochowa, Operatora – Agencji Rozwoju Przemysłu
•    Partnera Generalnego: SGP – Sorting Group Poland Sp. z o.o.
•    Partnerów Branżowych: Mitsubishi Electric, HUB Logistic, Kämmerer, Key Solutions, Siemens, ACC, Silesia Automotive oraz Innoco
•    Sponsorów Bankietu: 3M Poland, Edison oraz Grupy DEKRA
•    Partnera Logistycznego: DB Schenker
•    Partnera Finansowego: Banku Zachodniego WBK
•    Sponsora Biletów: Firmy Intertek

Dziękujemy również – każdemu z osobna jak i poszczególnym załogom z firm i instytucji – za wspólne stworzenie wyjątkowej atmosfery zarówno pod kątem biznesu jak i dobrej zabawy. Do zobaczenia na AutoEvent 2017!
Pełna fotorelacja już niebawem.