Polityka Handlowa UE: quo vadis?

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w konferencji Polityka Handlowa UE: quo vadis?, która odbędzie się 2 lipca o godzinie 10:30 w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce.

Polityka handlowa UE znajduje się w krytycznym momencie. Stoi przed trudnymi wyzwaniami w obliczu narastających napięć geopolitycznych i presji konkurencyjnych, jak i osłabienia współpracy opartej na klarownych zasadach oraz rosnącej fragmentacji rynków. W tym kontekście UE będzie musiała bronić swoich praw i interesów. Musi być dobrze przygotowana i gotowa do reakcji.

Jednocześnie, najnowsze badanie Eurobarometru wykazało, że 82% Europejczyków – oraz 79% Polaków – uważa, że potrzebujemy jasnych międzynarodowych zasad handlu.

Aby omówić przyszły kierunek polityki handlowej UE w tym kontekście, Dyrekcja Generalna ds. Handlu Komisji Europejskiej (DG Trade) wraz z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie, mają przyjemność zaprosić Państwa na seminarium, które odbędzie się 2 lipca 2024 roku o godzinie 10:30 w siedzibie Komisji Europejskiej w Warszawie, przy ul. Jasnej 14/16. Mamy nadzieję gościć na seminarium kluczowych ekspertów i decydentów.  Pani Joanna Szychowska, Dyrektor w DG Trade, weźmie udział w tym spotkaniu wraz z przedstawicielami świata polityki, Panem Ministrem Januszem Piechocińskim, Prezesem Izby Przemysłowo – Handlowej Polska – Azja, a także polskich związków zawodowych, Panem Błażejem Mądrzyckim, Wiceprzewodniczącym Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz think – tanków, Panem Markiem Wąsińskim, Kierownikiem Zespołu w Polskim Instytucie Ekonomicznym.

Dyskusja będzie moderowana przez p. Aleksandrę Ptak-Iglewską, dziennikarkę działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej”

Program wydarzenia:

– 10:30 – 10:35 Powitanie gości

– 10:35 – 11:00 Przemówienie Pani Dyrektor Szychowskiej, DG TRADE

– 11:00 – 12:00 Dyskusja / pytania i odpowiedzi

– 12:00 – 13:00 Networking Lunch

Państwa wiedza i doświadczenie w tej dziedzinie będą cennym wkładem do naszej dyskusji. Mamy nadzieję, że dołączą Państwo do naszego seminarium.

Prosimy o potwierdzenie udziału, klikając tutaj.

Wydarzenie odbędzie się w języku polskim.