Audi buduje zupełnie nową fabrykę … w Meksyku

Budując nowy zakład produkcyjny w meksykańskiej miejscowości San José Chiapa, Audi zamierza wzmocnić, pnącą się w górę, sprzedaż na rynku północnoamerykańskim. Położenie kamienia węgielnego w stanie Puebla, to oficjalne rozpoczęcie prac na budowie pierwszej własnej fabryki samochodów Audi na kontynencie północnoamerykańskim.
W ciągu najbliższych 2 lat, kosztem ponad 900 mln euro, powstanie nie tylko hala do produkcji karoserii, lakiernia i hala montażowa, ale też nowa tłocznia. Od połowy roku 2016, z taśmy zjeżdżać tu będzie nowa wersja SUV-a – Audi Q5.

– Produkcja jednego z najlepiej sprzedających się modeli w Meksyku, pozwoli nam na dalsze kontynuowanie globalnego wzrostu. Rynkowy szlagier, Audi Q5, będzie w przyszłości dostarczany na światowe rynki właśnie z tego miejsca, powiedział Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG. – Tworzenie nowej infrastruktury do produkcji samochodów w Ameryce Północnej oznacza wejście na kolejny, bardzo ważny dla Audi kontynent. Wzmacniamy w ten sposób zdolność do międzynarodowej konkurencji i konsekwentnie realizujemy naszą strategię wzrostu, dodaje Stadler.

Nowy zakład produkcyjny Audi powstający na terenie znajdującym się ok. 2 400 m n. p. m., to najwyżej położona i najnowocześniejsza fabryka w całej światowej sieci produkcyjnej koncernu. Na powierzchni 400 ha (rozmiar ok. 400 boisk do gry w piłkę nożną), do połowy 2016 r. powstanie zaplecze produkcyjne i logistyczne, w którym rocznie będzie można produkować do 150 tys. pojazdów. Audi stworzy tu 3 800 bezpośrednich miejsc pracy.

W efekcie, w całym regionie powstanie dodatkowych 20 tys. pośrednich miejsc pracy. Audi znalazło w Meksyku idealne warunki dla budowy nowej fabryki produkującej SUV-y, które są decydującym elementem ekspansji koncernu na rynek północnoamerykański. Będąc pomostem między Ameryką Północną i Południową, rozwijający się gospodarczo Meksyk, sygnatariusz wielu międzynarodowych porozumień handlowych, oferuje doskonałe warunki podatkowe i finansowo-techniczne, dobrze rozwiniętą infrastrukturę i duży potencjał profesjonalnie wykształconej siły roboczej.

Meksyk i Puebla oczekują, że budowa fabryki Audi pociągnie za sobą wiele kolejnych inwestycji. Niemiecki producent rozpoczął kampanię mającą na celu zachęcenie ważnych przedsiębiorstw, dostarczających podzespoły samochodowe, do tworzenia filii w stanie Puebla.

źródło: Audi, AUTOR:  WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997