Audi bliskie zakupu Alfy Romeo?

Wiele wskazuje na to, że typowo włoska marka już niedługo może zmienić właściciela. Zakupem Alfy Romeo jest zainteresowane Audi. Niemiecko-włoskie rozmowy dotyczą także dwóch innych firm.
W ciągu ostatnich lat szef Fiata – Sergio Marchionne wielokrotnie podkreślał, że w żadnym wypadku nie jest zainteresowany sprzedażą Alfy Romeo. Teraz okazuje się, że mógł zmienić zdanie. W kuluarach świata motoryzacyjnego coraz częściej słychać głosy mówiące o tym, że Włosi prowadzą zaawansowane rozmowy na temat zbycia włoskiej marki. Kupującym ma być Audi.

Wedle plotek negocjacje nie ograniczają się jednak wyłącznie do sprzedaży Alfy Romeo. Ponoć dotyczą również odsprzedaży włoskiej fabryki w Pomigliano koło Neapolu oraz firmy Magneti Marelli – producenta części zamiennych i podzespołów motoryzacyjnych.

Po co Audi zakłady produkcyjne w Italii? W Pomigliano Niemcy chcieliby składać Alfy po sfinalizowaniu transakcji. Zakup dostawcy części pozwoli z kolei zaspokoić potrzeby produkcyjne fabryk Audi i umożliwi inżynierom marki stworzenie centrum rozwojowego we Włoszech.

Na razie przedstawiciele żadnej z firm oficjalnie nie potwierdzili faktu prowadzenia rozmów. Nie wiadomo zatem jak duże jest ziarnko prawdy w tej historii.

kb / Onet