Amerykańska firma BorgWarner w piątek, 2 października ogłosiła zakończenie procesu przejęcia Delphi Technologies.
Dzięki przejęciu brytyjskiego Delphi Technologies, BorgWarner zwiększy możliwości i skalę działania w zakresie produktów elektronicznych i elektroniki mocy, dążąc do osiągnięcia pozycji lidera w obszarze systemów napędów elektrycznych – stwierdza firma w komunikacie.
Firmy podpisały umowę przejęcia w styczniu 2020 roku, uzgadniając, że transakcja będzie płatna akcjami, a wycena Delphi Technologies wyniesie 3,3 mld USD.
– Dzięki temu przejęciu BorgWarner zyskuje jeszcze lepszą pozycję wraz z bogatszym portfolio wiodących w branży produktów i systemów napędowych dla pojazdów spalinowych i elektrycznych. Oczekujemy, że połączenie wzmocni również naszą działalność w zakresie pojazdów użytkowych i rynku wtórnego. Witamy w zespole BorgWarner współpracowników Delphi Technologies z całego świata i cieszymy się, że możemy wspólnie reagować na trendy rynkowe zmierzające w kierunku elektryfikacji – komentuje Frédéric Lissalde, prezes i dyrektor generalny BorgWarner.
Delphi Technologies zostało w 2017 roku wydzielone z firmy Delphi (która zmieniła nazwę na Aptiv) i specjalizuje się w układach napędowych, rozwijając technologie związane ze spalaniem, oprogramowaniem, sterowaniem i elektryfikacją. Firma jest obecna w Polsce od ponad 20 lat. Firma w ubiegłym roku uruchomiła w Błoniu fabrykę elektryfikacji i elektroniki.
BorgWarner to amerykański producent komponentów oraz systemów dla układów napędowych i przeniesienia napędu w samochodach. Firma specjalizuje się w produkcji turbosprężarek, układów kontroli i sterowania przekładni automatycznych oraz łańcuchów i modułów rozrządu ze zmiennymi fazami dla branży motoryzacyjnej. W Polsce zakłady produkcyjne i centrum B+R BorgWarner zlokalizowane są przy rzeszowskim lotnisku, w miejscowości Jasionka, w Podkarpackim Parku Naukowo Technologicznym.
Źródło: www.evertiq.pl