Przedsięwzięcie będzie składało się z dwóch etapów:
- Etap I: utworzenie profesjonalnego centrum badawczego wyposażonego w specjalistyczny sprzęt pod kątem badań nad technologiami napędów pojazdów i autobusów elektrycznych, infrastruktury uzupełniania energii oraz magazynów energii.
- Etap II: realizacja prac badawczo-rozwojowych, tj. opracowywanie nowych technologii wraz z ich wdrożeniem w transporcie elektrycznym oraz energetyce na skalę przemysłową, promocja rozwiązań, prowadzenie działalności eksperckiej i szkoleniowej.
Ekoenergetyka-Polska powstała w 2009 roku i i specjalizuje się w dziedzinie technologii ładowania pojazdów elektrycznych. Firma ma na koncie dostawy terminali do takich miast jak Barcelona, Oslo, Lulea, Helsinki, Hannover, Warszawa, Kraków oraz umowy na dostawy dla Hamburga, Poznania. Ekoenergetyka została również wybrana przez PKN ORLEN na dostawcę terminali ładowania samochodów elektrycznych instalowanych na stacjach paliwowych koncernu. Ekoenergetyka może pochwalić się 40% udziałem w rynku europejskim oraz blisko 90% udziałem w polskim rynku terminali ładowania.
– Aktualnie Ekoenergetyka-Polska w miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości na terenie parku zatrudnia ponad 100 osób i w dalszym ciągu dynamicznie się rozwija otwierając m.in. swoją filię w Niemczech. – informuje spółka.