500 plus napędza motoryzację

Rekordową liczbę starych samochodów sprowadzono do Polski w pierwszych sześciu miesiącach 2016 roku – podaje w poniedziałkowym wydaniu „Rzeczpospolita”. Zdaniem ekspertów, jest to efekt uruchomienia przez rząd PiS programu Rodzina 500 plus.

W pierwszych sześciu miesiącach roku Polacy sprowadzili prawie pół miliona starych samochodów, o 16,3 proc. więcej już rok wcześniej. To nowy rekord półrocza.

„Wszystko wskazuje na to, że w tym roku po raz pierwszy w imporcie aut używanych pęknie milion” – mówi Dariusz Balcerzyk, ekspert Instytutu Badania Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.

Po analizie danych – pisze „Rz” – wyraźnie widać, że zwiększa się w imporcie udział aut najstarszych, liczących ponad dziesięć lat. Największym powodzeniem cieszą się volkswageny, fordy, renault i ople.

Zdaniem ekspertów widać na rynku przyspieszenie w imporcie używanych aut od czasu, kiedy stało się pewne, że w życie wejdzie program 500+. Auta zaczęli kupować nowi klienci, których wcześniej nie było na nie stać. Potwierdzają to autokomisy.

Źródło: www.biznes.onet.pl