150 wadliwych Mazd 6 w Polsce

Mazda Motor Logistics Europe Sp. z o.o. Oddział w Polsce powiadomił UOKiK, że niektóre samochody Mazda 6 model GJ, wyprodukowane w Japonii, w okresie od 31 lipca 2012 r. do 9 marca 2013 r., mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.
Przedsiębiorca poinformował, że w niektórych samochodach marki Mazda 6 model GJ, mógł zostać wmontowany jeden z wadliwych elektronicznych komponentów konwertera (przetwornika napięcia) DC/DC, odpowiedzialny za zapobieganie zakłóceniom fal radiowych.

W czasie jego produkcji mogło dojść do błędu, który może spowodować niewłaściwe funkcjonowanie konwertera, a w najgorszej sytuacji może doprowadzić do jego przegrzania i zapłonu.

Na rynku polskim kampanią naprawczą łącznie objętych jest 150 samochodów Mazda 6 model GJ. Lista numerów VIN.

Przedsiębiorca poinformował właścicieli samochodów listem poleconym o możliwości wystąpienia usterki oraz konieczności przeprowadzenia naprawy. Ponadto wyjaśniono procedurę odbioru od klienta lub dostarczenia pojazdu objętego kampanią do dealera. Wszystkim klientom na czas naprawy zostały zapewnione samochody zastępcze. Naprawa polega na wymianie konwertera DC/DC, a także na sprawdzeniu oraz nałożeniu dodatkowych osłon na przewody prądowe.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Mazda Motor Logistics Europe Sp. z o.o. Oddział w Polsce (ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa; http://www.mazda.pl/orphan/contact_us/).


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997