Valeo InBlue – teraz bezpieczniejsze dzięki Gemalto

Zdalny dostęp do samochodu za pomocą aplikacji na smartfona jest teraz lepiej zabezpieczony dzięki technologii partnera Valeo, firmy Gemalto. Valeo InBlue to aplikacja na smartfonie, która łączy się z pojazdem za pomocą interfejsu Bluetooth. Umożliwia ona nie tylko otwarcie drzwi, ale także sprawdzenie, gdzie samochód został zaparkowany i jaki jest stan paliwa w baku.

Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w wypożyczalniach aut i flotach samochodów służbowych, ponieważ stanowi wygodną alternatywę dla przekazywania kluczyków lub karty dostępu. Zamiast tego administrator systemu może po prostu nadać uprawnienia do danego samochodu właściwemu użytkownikowi, który i tak zawsze ma przy sobie smartfona.

Teraz inżynierowie Valeo korzystają także z rozwiązania firmy Gemalto. Dzięki technologii Trusted Services Hub umożliwia ono bezpieczne bezprzewodowe połączenie z autem, które jest odporne na ataki wykonywane przez hakerów w celu uzyskania dostępu do samochodu. Dzięki temu udało się połączyć niespotykaną wcześniej swobodę korzystania z samochodu z bezpieczeństwem na takim samym poziomie, jaki oferuje kluczyk lub karta dostępu.

Źródło: www.warsztat.pl