Sukces Mastera w Polsce

W wyścigu o tytuł lidera rynku samochodów dostawczych nad Wisłą model spod znaku Renault toczy pasjonującą rywalizację z Fiatem Ducato. I we wrześniu rywalizację tą nawet wygrał.

Na rynku samochodów dostawczych – wśród najpopularniejszych modeli – pierwsze miejsce objął we wrześniu Renault Master. Licząc od początku bieżącego roku, „francuz” zanotował skumulowaną sprzedaż na poziomie 5 540 egzemplarzy. W samym tylko wrześniu rejestracje Mastera wyniosły zaś 746 sztuk.

Gama Mastera obejmuje na polskim rynku przeszło 150 wersji do wyboru: 4 długości, 3 wysokości, 4 klasy ładowności, a także wersje: furgon, furgon brygadowy, podwozie z kabiną, podwozie z podwójną kabiną, platforma z kabiną, wywrotki, kontenery, wersje z przednim i tylnym napędem – o objętości użytecznej od 8 do 22 m3.

W ofercie Mastera znajduje się także wersja L4H2 i H3 Furgon z napędem na tylne, pojedyncze koła. Ta odmiana z wydłużonym zwisem tylnym jest przeznaczona w szczególności dla użytkowników pokonujących długie trasy oraz dla firm kurierskich. Większa odległość między nadkolami umożliwia załadunek europalet również w tylnej części pojazdu.

Źródło: www.samar.pl