PIM na Fleet Management FORUM – edycja VI

SERWIS, OPONY, CZĘŚCI – OPTYMALNE FLOTOWE WYBORY I ZAKUPY

Już 27 października w Warszawie odbędzie się kolejne spotkanie szkoleniowo-networkingowe z cyklu FLEET MANAGEMENT FORUM (FMF). Podczas serii wykładów prowadzonych przez najwyższej klasy ekspertów będzie można poznać precyzyjne i zarazem optymalne rozwiązania wykorzystywane w obszarze serwisowania flot, zarządzania procesem napraw i ograniczania jego kosztów.

W ramach zorganizowanego przez magazyn „EuroFlota” październikowego szkolenia z cyklu FLEET MANAGEMENT FORUM, najwybitniejsi eksperci i praktycy branży flotowej odniosą się do ważkich zagadnień serwisowych, stanowiących istotne elementy procesu zarządzania flotą samochodową. W wyczerpujący sposób przedstawią specjalnie przygotowane na szkolenie tematy i odpowiedzą na najtrudniejsze pytania.

Ważny dla branży flotowej temat „Odliczenia VAT – serwis, części, paliwo – najnowsze wytyczne, interpretacje i praktyka stosowania przepisów” zreferuje Marta Szafarowska, doradca podatkowy i partner w MDDP. W swoim wykładzie skupi się na zagadnieniach podatkowych (głównie VAT, ale nie tylko), które prezentowane są z poziomu możliwie najnowszych ogólnych i indywidualnych interpretacji, orzecznictwa, przykładów oraz zaleceń.

Z kolei Olgierd Porębski, radca prawny i wspólnik zarządzający w kancelarii Porębski i Wspólnicy oraz ekspert Polskiej Izby Motoryzacji, poprowadzi dwa bloki tematyczne. W wykładzie „Regulacje GVO – serwis samochodów flotowych – praktyczne rozwiązania” odniesie się do zasad korzystania z nieautoryzowanych warsztatów naprawczych w kontekście ochrony gwarancyjnej nowych pojazdów. Z kolei w prelekcji „Likwidacja szkody, aspekty naprawy powypadkowej wg nowych wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego” ekspert odpowie na wiele pytań, takich jak np., czy grozi nam utrata gwarancji na pojazd w związku z dokonaniem naprawy w nieautoryzowanym warsztacie, czy przy naprawach pojazdów objętych gwarancją dopuszczalne są tylko oryginalne części zamienne oraz jakie warunki powinien spełniać warsztat i jak powinna przebiegać naprawa, aby klient warsztatu mógł skorzystać z regulacji GVO.

Równie interesujący i nasycony praktycznymi wskazówkami będzie wykład Radosława Mazura, wysokiej klasy specjalisty branży CFM i uważnego obserwatora rynku flotowego. W ramach opartej na cese study prelekcji „Wybór dostawców usług serwisowych w obszarze serwisu oponiarskiego i mechanicznego” uczestnicy szkolenia będą mogli zapoznać się z analizą projektowanej floty z uwzględnieniem obowiązujących umów, polityki flotowej czy rozproszenia terytorialnego. Ponadto uzyskają m.in. odpowiedź na pytanie, jak postępować w procesie przetargowym na usługi dla floty, typu: naprawy mechaniczne, blacharsko-lakiernicze, opony, dostawcy pojazdów, dostawca finansowania.
– Produkty i usługi serwisowe przeznaczone dla dynamicznie rozwijającego się rynku flotowego nieustannie ewoluują, dlatego chcąc sprostać oczekiwaniom branży, przygotowaliśmy kolejną, już szóstą, edycję FMF. To spotkanie szkoleniowo-networkingowe pozwoli zdobyć wiedzę w zakresie efektywnego zarządzania serwisem administrowanej floty oraz poznać sprawdzone praktyki, a także kształtujące się w tym obszarze trendy – mówi Paweł Baran, redaktor naczelny magazynu „EuroFlota”.
Tradycyjnie już VI edycja Fleet Management FORUM „Serwis, opony, części – optymalne flotowe wybory i zakupy” będzie okazją do twórczej dyskusji i wymiany doświadczeń między uczestnikami oraz pozwoli uzyskać odpowiedzi na ważne pytania, tak w trakcie poszczególnych wykładów, jak i po nich, w ramach specjalnych paneli problemowo-dyskusyjnych.

Więcej szczegółów na stronie – www.euroflota.pl