Zmiany w zarządzie spółki Mercedes-Benz Polska

Trzeci kwartał przyniósł ważne zmiany w zarządzie Mercedes-Benz Polska. Od 1 września spółką kieruje Niels Kowolik. Za finanse od 1 lipca odpowiada natomiast Wiesława Markiewicz.
Nowy prezes Mercedes-Benz Polska, Niels Kowolik zastąpił na tym stanowisku Jana Madeję. Kowolik jest absolwentem Uniwersytetu w Lipsku/Saksonia, gdzie studiował dziennikarstwo i teorię sportu. Karierę zawodową rozpoczął pod koniec lat 80-tych jako radiowy dziennikarz sportowy.

Z Mercedesem Niels Kowolik związał się w 1992 roku początkowo jako jako sprzedawca samochodów osobowych w salonie firmowym Mercedes-Benz w Berlinie. Szybko awansował i w 2000 roku był już dyrektorem sprzedaży salonu i serwisu firmowego Mercedes-Benz w Magdeburgu, a od 2005 toku jego prezesem. Od 2007 zarządzał salonem i serwisem firmowym Mercedes-Benz w Kassel.

Kowolik ma też doświadczenie w pracy handlowca poza koncernem: w 2004 roku pracował w firmie TG Autohandels GmbH.

Nową wiceprezes i CFO jest od lipca Wiesława Markiewicz, która z Mercedesem związana jest od 2000 roku. Po studiach na polsko-niemieckim Uniwersytecie Viadrina i szwedzkim Linkopings Universitet zajmowała się takimi obszarami jak finanse & controlling, leasing i zarządzanie ryzykiem.

W centrali Daimler AG w Stuttgarcie Wiesława Markiewicz była odpowiedzialna za audyt korporacyjny, forensic investigations oraz finanse.
Źródła, Mercedes-Benz Polska
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997