Zmiany w zarządzie MAN Truck & Bus Polska

Piotr Stański objął stanowisko prezesa zarządu MAN Truck & Bus Polska. Do jego obowiązków należeć będzie zarządzanie procesami związanymi ze sprzedażą zarówno pojazdów ciężarowych, jak i autobusów oraz serwisem i usługami posprzedażnymi MAN na rynku polskim.
Od czerwca 2011 roku Piotr Stański pełnił funkcję dyrektora ds. operacyjnych w MAN Truck & Bus Polska. W trakcie swojej kariery zawodowej specjalista pełnił liczne stanowiska kierownicze, głównie w branży motoryzacyjnej.

„W Polsce MAN ma silną pozycję i ogromny potencjał rynkowy, a flota użytkowanych pojazdów MAN jest jedną z największych. Dobrze rozbudowana sieć serwisowa i ambicje na dalsze umacnianie pozycji marki dzięki doskonałym produktom, usługom oraz ukierunkowaniu na potrzeby klienta to mocne strony naszej organizacji, które są podstawą jej sukcesu i nad którymi nadal będziemy pracować – zapowiada Piotr Stański.

„Polska odgrywa wyjątkową rolę dla MAN Truck & Bus ze względu na liczne inwestycje, jak i sukcesy w sprzedaży pojazdów ciężarowych. Cieszę się, że mogę nominować Piotra Stańskiego na stanowiska prezesa MAN Truck & Bus Polska i jestem pewien, że będzie on z sukcesem kontynuował podjęte przez MAN działania w Polsce – podkreśla Lars Himmer, CEO region sprzedaży Europa Wschód MAN Truck & Bus AG.

Piotr Stański jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych; specjalność: silniki samochodowe. Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii.

Karierę zawodową rozpoczął w 1991 roku w firmie Aries Motor na stanowisku managera ds. części zamiennych, skąd przeszedł do Honda Poland, obejmując podobne stanowisko.

W latach 1994-2004 Stański zajmował stanowiska: managera centrum szkoleniowego, dyrektora działu obsługi posprzedażnej, dyrektora zarządzającego w GBO Serwis (spółka-córka Volvo Trucks Poland).

W latach 2004-2006 Stański pracował jako konsultant ds. budowy strategii sprzedaży sieci dealerskich, prowadząc sesje szkoleniowe dla właścicieli i osób zarządzających stacjami dealerskimi, a następnie jako dyrektor zarządzający w Bawaria Motors.

Od sierpnia 2006 Piotr Stański pracował w firmie Husqvarna Poland na stanowisku marketing & sales manager.
Źródła MAN Truck & Bus Polska
IBRM Samar