Zmiany personalne w Volkswagenie

Manfred Kantner pełniący dotąd stanowisko Dyrektora Działu Sprzedaży Międzynarodowej Marki Volkswagen będzie kierował Działem Europejskiej Sprzedaży Marki. Zastąpi na tym stanowisku dr Wolfa-Stefana Spechta, który przeszedł do Volkswagen Group Polska, gdzie objął stanowisko Prezesa Zarządu. Specht przejął tę funkcję po Achimie Schible, który z kolei został Dyrektorem ds. Sprzedaży Międzynarodowej Marki Volkswagen. Zmiany weszły w życie z dniem
1. listopada 2017 roku.

Manfred Kantner (51 lat) jest doświadczonym ekspertem w dziedzinie sprzedaży, pracę w koncernie Volkswagen rozpoczął w 2011 roku obejmując stanowisko Dyrektora SEAT Niemcy. Wcześniej pełnił kierownicze funkcje w działach sprzedaży w firmach Steyer (od 1992 roku) oraz FIAT (od 1999 roku), a w roku 2007 został Prezesem Zarządu Fiat Group Automobiles Germany. W 2014 roku Manfred Kantner został powołany na stanowisko Dyrektora Sprzedaży w Volkswagen Indie/Daleki Wschód, a od września 2016 roku pełnił funkcję Dyrektora Działu Sprzedaży Międzynarodowej Marki Volkswagen.

Dr Wolf-Stefan Specht (48 lat) jest dyplomowanym inżynierem budowy maszyn i pracuje w koncernie Volkswagen od 2001 roku. Od 2004 roku pełnił różne kierownicze stanowiska związane ze sprzedażą: od 2008 roku był Dyrektorem ds. Sprzedaży w Regionie Europa Północna, od 2010 roku Dyrektorem ds. Sprzedaży Marki Volkswagen w regionie Europa Środkowa, od 2013 roku Dyrektorem Sprzedaży Marki w Indiach i na Dalekim Wschodzie, a od września 2014 roku Dyrektorem Sprzedaży Marki Volkswagen w Europie.

Achim Schaible (49 lat) jest dyplomowanym specjalistą w dziedzinie ekonomiki przedsiębiorstw, a od listopada 2014 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu w Volkswagen Group Polska. Wcześniej, od 1995 roku, pełnił liczne odpowiedzialne funkcje w zakresie sprzedaży w Renault, był między innymi Dyrektorem Filii w Hamburgu, Dyrektorem ds. Sprzedaży, Członkiem Zarządu do spraw Sprzedaży w Renault Niemcy, a także – w latach 2009-2014 – Prezesem Zarządu Renault Deutschland.


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997