Zmiana na stanowisku prezesa Autosanu

37-letni Michał Stachura zastąpi Marka Opowicza na stanowisku prezesa Autosanu.

– 31 maja Marek Opowicz przestał pełnić funkcję Prezesa Zarządu Autosan sp. z o.o. Rada Nadzorcza Spółki podziękowała mu za pracę w okresie przejściowym, który nastąpił bezpośrednio po akwizycji zakładu przez należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. spółki PIT-Radwar S.A. i Huta Stalowa Wola S.A. Tego samego dnia Rada Nadzorcza Autosan sp. z o.o. na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki powołała Michała Stachurę. Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Autosan sp. z o.o. została podyktowana koniecznością wprowadzenia modyfikacji w modelu zarządzania przedsiębiorstwem oraz przeprowadzenia jego integracji z innymi spółkami wchodzącymi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a także przygotowania Spółki do realizacji nowych zadań – informuje Łukasz Prus z Biura Komunikacji i Promocji Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Michał Stachura jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej (Wydziału Cybernetyki). Na Politechnice Rzeszowskiej ukończył także studia podyplomowe z zakresu zarządzania. Z kolei w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie (która jest jednostką akredytowaną przez Apsley Business School of London) ukończył studia z obszaru zarządzania i biznesu (MBA), uzyskując tytuł Executive Master of Business Administration.

Posiada doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem zdobyte w prywatnych spółkach działających w branży informatycznej. Od 2010 r. pełnił w nich funkcję p.o. Prezesa Zarządu oraz Prezesa Zarządu. Ma także kilkuletnie doświadczenie w pracy w jednostkach sektora finansów publicznych.

Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w wojsku, instytucjach państwowych oraz biznesie. Kierował dużymi projektami informatycznymi o ogólnopolskim zasięgu. Jest specjalistą z zakresu szeroko pojętej informatyki, w tym: bezpieczeństwa teleinformatycznego i cyberprzestępczości.

Marek Opowicz został odwołany ze stanowiska przez radę nadzorczą. Powody tej decyzji na razie nie są znane. Kierował Autosanem od 1 kwietnia 2016 roku, kiedy będącą w upadku sanocką fabrykę autobusów przejęło konsorcjum złożone ze spółek Pit-Radwar i Huty Stalowa Wola. Obie należą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Przez ponad rok, kiedy kierował sanocką fabryką, zatrudnił ponad 60 nowych pracowników (głównie projektantów i konstruktorów), wygrał kilka przetargów na dostarczenie pojedynczych sztuk autobusów do kilku polskich miast, a z taśm montażowych zjechał autosan na gaz. Z ostatnich informacji przekazywanych przez byłego już prezesa wynika, że Autosan pracuje obecnie nad pojazdem na prąd.

Źródło: www.isanok.pl