Zakłady BMW Group w Spartanburgu podwoją moce produkcyjne akumulatorów

Suma inwestycji w produkcję akumulatorów czwartej generacji wyniesie około 10 mln USD. Koncern planuje rozpoczęcie produkcji nowego BMW X5 Plug-in Hybrid w sierpniu 2019 roku.

Zakłady BMW Group w Spartanburgu w Południowej Karolinie (USA) dwukrotnie zwiększyły zdolność produkcji akumulatorów wysokonapięciowych. Zakłady wytarzają obecnie nowe akumulatory czwartej generacji. Będą one montowane w wersji hybrydowej plug-in nowego BMW X5, a w przyszłości także BMW X3 montowanego również w Spartanburgu.

Na nowej linii produkcyjnej będą mogły powstawać różne rodzaje akumulatorów czwartej generacji na potrzeby rosnącej gamy zelektryfikowanych pojazdów oferowanych na lokalnym rynku. Akumulatory bazują na najnowszej koncepcji technologicznej, która umożliwia dalsze zwiększenie ich sprawności – podkreśla BMW w komunikacie.

– Zainwestowaliśmy około 10 mln USD w nową linię montażu akumulatorów i zwiększyliśmy powierzchnię obiektu do 8000 metrów kwadratowych. Dzięki temu w razie potrzeby możemy podwoić produkcję akumulatorów w celu zaspokojenia zapotrzebowania rynkowego – wyjaśnia Michael Nikolaides, starszy wiceprezes BMW Group ds. silników i zelektryfikowanych układów napędowych.

Zatrudnienie w zakładzie produkcji akumulatorów w Spartanburgu zostanie zwiększone do końca roku o 120 osób, które przejdą kompleksowy program szkoleniowy zapewniający wiedzę wymaganą przy produkcji akumulatorów.

– Akumulatory produkujemy w zakładach w Spartanburgu od 2015 roku, dzięki czemu BMW Group jest pionierem w zakresie elektromobilności w USA – mówi Knudt Flor, prezes i dyrektor generalny BMW Manufacturing, Co., LLC. W minionych czterech latach zespół produkujący akumulatory wytworzył ponad 45 000 egzemplarzy.

Od początku roku BMW Group zainwestowała kolejne 10 mln USD w produkcję modeli z napędem hybrydowym plug-in. Wyspecjalizowaną w zakresie produkcji pojazdów zelektryfikowanych załogę uzupełniła dodatkowa grupa 225 osób .

BMW Group dysponuje obecnie trzema zakładami produkcji akumulatorów: Centrum Kompetencji produkcji pojazdów zelektryfikowanych E-drive w fabryce BMW Group w Dingolfing w Niemczech, zakłady BMW Group w Spartanburgu w USA, oraz Zakład Produkcji Układów Napędowych w fabryce należącej do spółki joint-venture BMW Brilliance Automotive (BBA). BMW Group wytwarza akumulatory także w Tajlandii na potrzeby lokalnego rynku we współpracy z miejscowym partnerem. Ośrodek badawczy i pilotażowa linia produkcji akumulatorów znajduje się w Monachium.

Źródło:www.evertiq.pl