XXII Spotkanie Dywizji Dostawców – Tłoki w Gorzycach a szyby w Chmielowie i Sandomierzu

W dniach 8-9 grudnia 2015 odbyło się XXII spotkanie Dywizji Dostawców przy Polskiej Izbie Motoryzacji. Tym razem spotkaliśmy się w Baranowie Sandomierskim a dokładniej w kompleksie zamkowo – hotelowym, który był naszą bazą wypadową do fabryk Federal-Mogul oraz Pilkington Automotive Poland.

W spotkaniu udział wzięło ponad 30 osób z różnych firm sektora automotive w Polsce. Wieczorem, pierwszego dnia spotkanie rozpoczęło się prelekcją w wykonaniu przedstawicieli BZ WBK (Piotra Dylaka, Dyrektora ds. Rozwoju Handlu Zagranicznego oraz Wojciecha Wyrzykowskiego, Specjalisty ds. Biznesu Międzynarodowego) na temat przyszłości przemysłu motoryzacyjnego w Polsce. Przedstawione zostały również działania banku na rzecz branży a dokładniej sposobu pomocy w ekspansji międzynarodowej w oparciu o ofertę banku. Po prelekcji uczestnicy spotkania udali się na wieczorną kolację.

Drugiego dnia odwiedziliśmy fabrykę Federal-Mogul w Gorzycach (produkcja tłoków) oraz Pilkington Automotive Poland w Chmielowie (produkcja szyb samochodowych), której otwarcie miało miejsce w październiku 2015.

W obu przypadkach na uwagę zasługuje duże zaangażowanie przedstawicieli kadry kierowniczej firm, którzy zarówno w trakcie zwiedzania jak i późniejszego spotkania w sali konferencyjnej odpowiadali na pytania uczestników Dywizji dotyczące niuansów funkcjonowania zakładów. Firmę Federal-Mogul reprezentował Prezes Zarządu Pan Adam Krępa, który również oprowadzał uczestników po zakładzie.

Fabrykę Pilkingtona reprezentowali:
Pan Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland,
Pan Grzegorz Skulski, Zastępca Dyrektora Zakładu Produkcji w Chmielowie,
Pan Krzysztof Kwarciany, Dyrektor Techniczny,
Pan Jerzy Popek, Automotive SBU Country Leader Poland.

Mimo napiętego harmonogramu zwiedzania uczestnicy Dywizji nie szczędzili słów uznania dla obu zakładów. Organizacja pracy, styl zarządzania a przede wszystkim wygląd hal produkcyjnych z pewnością zasługuje na uwagę – jest się od kogo uczyć. Według uczestników spotkania branżowe, połączone ze zwiedzaniem fabryki skutkują zwiększoną świadomością trendów związanych z zarządzaniem takimi obiektami. Nieoceniona wartość to integracja środowiska automotive, w tym nawiązywanie kooperacji biznesowych, czy też pomoc w uzyskiwaniu nowych kontaktów.

 PODZIĘKOWANIA

Polska Izba Motoryzacji dziękuje wszystkim uczestnikom spotkania za udział, w tym stworzenie wspaniałej, koleżeńskiej atmosfery zarówno podczas wizyty w fabryce jak i wieczornej kolacji. Tak liczna grupa przedstawicieli firm świadczy o potrzebie kontynuacji działań prowadzonych przez Polską Izbę Motoryzacji na rzecz całego sektora motoryzacyjnego. Jednym z istotnych elementów przedsięwzięć Izby są coroczne spotkania Dywizji Dostawców. Zależy nam aby spędzony wspólnie czas podtrzymał dotychczasowe kontakty biznesowe i zaowocował nowymi.  Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Adama  Krępy, Prezesa Zarządu Federla-Mogul oraz Pana Ryszarda Jani, Prezesa Pilkington Automotive Poland za umożliwienie zwiedzania fabryki oraz osobiste zaangażowanie się w to przedsięwzięcie.

                                       

____________________________________________________________

Federal-Mogul Gorzyce Sp. z o.o. jest producentem szerokiego asortymentu komponentów dla motoryzacji, zarówno na rynek pierwotny jak i wtórny. Firma posiada ponad 70-letnie doświadczenie produkcyjne. Kluczowym produktem są tłoki do silników spalinowych jak również łożyska. Wysoką jakość produktów zapewniają nowoczesne technologie, unikalne metody kontrolno-pomiarowe, oraz wdrożony system zapewnienia jakości ISO/TS 16949:2009. Produkty firmy są wysoce cenione przez klientów, którymi są m.in.: Toyota, Daimler, VW, Opel/GM, Fiat, PSA, Iveco, Nissan, Volvo, MAN, BMW. W firmie wdrożono również System Zarządzania Środowiskowego wg normy PN-EN ISO 14001: 2005 oraz System Zarządzania BHP wg OHSAS 18001:2007.

Misją firmy jest zespołowe tworzenie organizacji zdolnej do zwycięskiego konkurowania na rynku w długim okresie, uwzględniając wartości i cele korporacji, oraz oczekiwania partnerów, pracowników i lokalnej społeczności.

Więcej na: www.fmgorzyce.pl

 

Pilkington Automotive Poland w Chmielowie produkuje szyby przeznaczone dla największych producentów samochodów na świecie, tj. Jaguar, Land Rover, Ford, Volkswagen, Fiat czy Honda. Zakład produkuje również szyby do samochodów ciężarowych, tj. MAN, DAF, Mercedes i Volvo. Chmielowska fabryka jest obecnie najnowocześniejszym w Polsce i jednym z najnowocześniejszych zakładów na świecie. Zakład wyposażony jest w innowacyjne linie technologiczne: do produkcji szyb przednich w technologii APB LEL i do instalacji dodatkowych elementów na szybach przednich, linia BOX do produkcji szyb na rynek wtórny oraz linię do enkapsulacji. Ostatni etap inwestycji zakończyło uruchomienie linii do produkcji hartowanych szyb bocznych w technologii 2dFB wraz z linią do instalacji dodatkowych elementów na szybach bocznych laminowanych i z powłoką hydrofobową. Wprowadzone technologie umożliwią podwojenie dotychczasowej produkcji Pilkington Automotive w Polsce.

Zakład Pilkington Automotive Poland w Chmielowie zlokalizowano na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Projekt inwestycyjny zrealizowany został w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 4.5 „Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Więcej na: www.pilkington.com/pl-pl/pl