VW Poznań nocą

Volkswagen Poznań dołączył do inicjatywy „Marki nocą” W ramach akcji,firmy zrzeszone w Konsorcjum Marki Poznań otwierają się na zwiedzających w formule zbliżonej do popularnej „Nocy Muzeów”. Zwiedzający fabrykę będą mogli zobaczyć jak powstaje samochód. 14 maja firmy zrzeszone w Konsorcjum Miasta Poznań bardziej otworzą się na zwiedzających. Wszystko za sprawą akcji „Marki nocą”, która swoją formułą ma nawiązywać do „Nocy Muzeów”. Cele przedsięwzięcia jest przybliżenie mieszkańcom tego jak funkcjonują marki tworzące wizerunek miasta. Zwiedzający będą mogli zobaczyć jak wygląda codzienna działalność dobrze znanym ich firm.

Volkswagen Poznań to fabryka aut osobowych i komponentów. Spółka zatrudnia obecnie ponad 7 tys. pracowników w trzech zakładach produkcyjnych (czwartym będzie budowana we Wrześni nowa fabryka), będąc tym samym największym pracodawcą w Wielkopolsce. Produkowane są tutaj różne wersje VW Caddy, VW Caddy Maxi, modelu VW Transporter, podzespoły oraz zabudowy specjalne. Poznańska fabryka to jedyna fabryka na świecie w której produkowane są modele VW Caddy oraz VW Caddy Maxi. W ub.roku spółka wyprodukowała 175 tys. samochodów oraz 3,3 mln odlewów. Co piąty samochód koncernu Volkswagen posiada komponenty (głowicę cylindra lub obudowę przekładni kierowniczej), które zostały wyprodukowane w Odlewni VW Poznań. W ub.roku produkcja modelu VW Caddy wyniosła 150 tys. aut, zaś VW Transportera 25 tys.

Konsorcjum Marki Poznań to pierwsza w Polsce platforma stałej współpracy promocyjnej pomiędzy miastem i istotnymi dla jego funkcjonowania instytucjami życia gospodarczego, społecznego oraz kulturalnego. Konsorcjum działa od jesieni 2011 r. Do udziału w nim zapraszane są silne, prestiżowe oraz rozpoznawalne marki związane z Metropolią Poznań. VW Poznań należy do Konsorcjum od początku jego funkcjonowania.

źródło: VW Poznań

AUTOR:  WNP.PL (AG)