VW Polo GTI wjeżdża do polskich salonów

Rozpoczęło się zbieranie zamówień na Volkswagena Polo GTI. Chętni na jego zakup będą musieli wysupłać co najmniej 85 590 zł.

Za tę kwotę otrzymamy 3-drzwiową wersję tego modelu ze skrzynią DSG. Seryjne wyposażenie obejmuje elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego XDS, sportowe zawieszenie, 17-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich, reflektory przeciwmgielne, klimatyzację orazsystem radiowy Composition Touch z 5-calowym ekranem dotykowym, czytnikiem kart SD i czterema głośnikami.

Opcjonalnie dostępne są w pełni diodowe reflektory główne. Modyfikacji uległa oferta systemów multimedialnych, obejmująca trzy radioodtwarzacze z CD i jeden system radiowo-nawigacyjny z CD. W zależności od modelu urządzenia te dysponują takimi funkcjami, jak Bluetooth Audio Streaming (zależnie od smartfona, z opcją wyświetlania okładek płyt CD i sterowaniem przy użyciu ekranu dotykowego), czujnik zbliżeniowy oraz podłączenie telefonu komórkowego do zewnętrznej anteny samochodowej przez złącze indukcyjne. Aplikacja MirrorLink pozwala natomiast na zarządzanie aplikacjami smartfona na ekranie dotykowym systemu multimedialnego.

Zobacz zdjęcia (14)

Za napęd Polo GTI odpowiada silnik 1,8 TSI, który jest mocniejszy o 12 KM od poprzednika i generuje 192 KM (moment obrotowy to 320 Nm). Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 6,7 s, prędkość maksymalna – 236 km/h a średnie zużycie paliwa – 5,6 l/100 km. Z zewnątrz auto wyróżnia się charakterystycznymi zderzakami, czerwonym logiem GTI, masywnymi progami i tylnym spojlerem. W kabinie zaś znajdziemy sportową kierownicę multifunkcyjną obszytą skórą, komputer pokładowy MFA Plus, czarną podsufitkę, nakładki na pedały ze stali nierdzewnej oraz sportowe fotele w stylu Golfa GTI.

Źródło: Volkswagen

ll/moto.wp.pl