Volkswagen Poznań pod rękę z Politechniką Poznańską

Współpraca pomiędzy firmą Volkswagen Poznań i Politechniką Poznańską na dobrą sprawę trwa już od dawna. Długotrwałe partnerstwo pomiędzy uczelnią, a spółką pozwoliło na wypracowanie programu, który rozpoczął się w połowie marca, a zakończy we wrześniu 2014 r.

– Chcemy, by przyszli inżynierowie mieli nie tylko teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne przygotowanie do zawodu. Program Rozwoju Najlepszych Studentów Politechniki Poznańskiej realizowany we współpracy z firmą Volkswagen Poznań gwarantuje bardzo dobre wykształcenie i zawodowe przygotowanie naszych studentów. Wszechstronna współpraca Politechniki Poznańskiej z czołowymi firmami regionu i kraju jest naszym priorytetem, mówi prof. dr hab. inż. Jan Żurek, prorektor ds. współpracy z gospodarką.

Intensywny kurs nauki języka niemieckiego, praktyki letnie, szkolenia, ale przede wszystkim obecność wśród praktyków i specjalistów w swoich dziedzinach, to główne zalety projektu. Oferta skierowana jest do studentów wybranych wydziałów Politechniki Poznańskiej, m.in. Budowy Maszyn i Zarządzania czy Maszyn Roboczych i Transportu.

Program pozwala łączyć wiedzę teoretyczną nabytą w trakcie studiów z wiedzą praktyczną na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz specyfiki działów, które znajdują się w obszarze zainteresowania studentów. Firma Volkswagen Poznań uznaje, iż inwestycja w pokolenie, rozpoczynające swoją karierę zawodową ma kluczowe znaczenie.

– Swoje aplikacje do programu zgłosiło ponad 100 studentów V roku Politechniki. Do kolejnego etapu rekrutacji zaproszono 60 studentów, z których ostatecznie wybrano 31 osób. Jestem przekonana, że wybraliśmy najlepszych kandydatów, którzy poprzez uczestnictwo w programie mają szansę na zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego, mówi Jolanta Musielak z zarządu VW Poznań.

źródło: VW Poznań

AUTOR:  WNP.PL (AG)